У парламенті Німеччини відхилили ініціативу ХДС/ХСС про надання Україні зброї
У парламенті Німеччини 17 лютого відхилили ініціативу головної опозиційної сили ХДС/ХСС про негайне надання Києву оборонного озброєння.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
У четвер в німецькому парламенті відбулися слухання щодо ставлення Заходу до політики Росії, під час яких опозиційний блок ХДС/ХСС, який нині очолює Фрідріх Мерц, висунув ініціативу під назвою “Протидія політиці Росії єдністю Заходу”.
У запропонованому документі містився заклик до німецького уряду негайно змінити свій курс, щоб дозволити постачання в Україну товарів військового призначення та зброї для самооборони.
“Правильно, що уряд Німеччини утримався від поставок зброї Україні на тлі переговорів, що продовжуються, у нормандському форматі.
Однак ця позиція застаріла у зв’язку з масовим нарощуванням російських військ на кордоні з Україною, що суперечить букві та духу Мінських угод та різко погіршує ситуацію з безпекою”, – сказано у документі, запропонованому для схвалення парламентом.
Опозиціонери відзначають, що через свою ідеологічну позицію новий федеральний уряд всього за кілька тижнів “розбив багато фарфору” в Альянсі та закликають коаліційний уряд не ставити під загрозу “величезне зростання довіри до Німеччини за 16 років перебування Ангели Меркель на міжнародній арені”.
Блок ХДС/ХСС також закликав уряд покласти край “небезпечному курсу коливання в політиці щодо Росії”. З точки зору ХДС/ХСС, політика чинного уряду викликає роздратування у партнерів по НАТО та ЄС, а також у сусідів та дружніх держав.
Депутати ХДС/ХСС зажадали від федерального уряду “чітко і недвозначно” назвати Росію причиною напруженої загрозливої ситуації та вжити необхідних заходів.
Втім, ініціатива не знайшла підтримки серед решти німецьких депутатів, усі інші парламентські групи відхилили заяву ХДС/ХСС.
Раніше новий лідер партії Фрідріх Мерц вже неодноразово висловлювався за продаж Україні оборонної зброї з огляду на російську загрозу та закликав ФРН не блокувати постачання з інших країн.