Засніжені Суми зняли з висоти пташиного польоту
Вчора
Сумська обласна рада призначила нового директора обласної ДЮСШ єдиноборствФОТО
Олександр Будник ініціює ремонт доріг на Великописарівщині
Невідомі вкрали скриньку з пожертвами для бездомних собак
Голова Сумського райсуду пройшов до Верховного
У центрі Кролевця гасили пожежу (фото)
Поліція опитала нардепа Медуницю щодо підкупу виборців
У мерії на Сумщині встановили урни для роздільного збору сміття (фото)
У мерії Сум пояснили причини завищених платіжок за компослуги
Президент ПФК «Суми» «зняв» свою команду з чемпіонату першої ліги
У Сумах розпочалася забудова на прокурорській землі: чиновники не помічають
Дружину депутату облради призначили директором дитбудинку
Аваков о незаконном задержании в Сумах: «Нас пытаются атаковать и дискредитировать»
Сумчанина нагородили за порятунок собаки
Прокуратура оприлюднила відео затримання БППшників у Сумах (відео)
Облрада звернулася до Президента щодо протиправної діяльності “Сумигазу”
В сумских садиках и школах текут крыши
Мерія Сум оголосила конкурс із «шикарними» подарункамиФОТО
Дороги, медобладнання, ремонти покрівель НВК: ці та інші питання в ході обласної сесії порушив Володимир Пилипейко
На публічних торгах реалізована більша частина майна «Свеми»
Зеленский, Тимошенко, Порошенко, Бойко лидируют в президентском рейтинге, — опрос
Сумчанці вночі розтрощили скло в автівціФОТО
Микола Клочко прозвітував перед депутатами облради про роботу у 2018 році
На Сумщині середній розмір субсидії склав лише 620 гривень
Очільник Сумщини назвав райони-лідери з децентралізації в області
З’явилося відео ранкової ДТП на Троїцькій (відео)
У Сумах ЖЕКівці взялися замінювати труби
«Мерилін Монро» не пропустили за кордонФОТО
Водія сміттєвозу «А-Муссон» оштрафували за ДТП із тролейбусом
За ініціативи обласних опозиціонерів депутати підтримали звернення до керівництва держави з приводу протиправних дій ПАТ «Сумигаз»

Володимир Пилипенко: У бюджет-2019 «Партія «Відродження» вимагає закласти підвищення пенсій, збільшення фінансування медицини та програм енергоефективності

У 2019 році Кабінет Міністрів продовжить економити на соціальній сфері. Це один із головних висновків, якого можна дійти, проаналізувавши урядовий проект Державного бюджету на наступний рік. Скорочення витрат на субсидії, недофінансування сфер медицини і освіти, «замороження» соціальних виплат на півроку – такий аж ніяк не повний список неприємних сюрпризів Бюджету-2019. 

У парламенті вже заявили, що в такому вигляді головний фінансовий документ країни ухвалений не буде. Депутатські групи і фракції підготували свої поправки до бюджету. Про пропозиції депутатської групи «Партія «Відродження» розповів голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко. За його словами, серед головних вимог депутатів від «Партія «Відродження» – повноцінне фінансування соціальної сфери, підвищення пенсій, а також кардинальні зміни державної політики в питаннях субсидій та енергоефективності.

– Як Ви загалом оцінюєте проект Державного бюджету, який підготував уряд? На що звернули увагу насамперед?

– Варто відзначити, що вже кілька років поспіль уряд вчасно подає до парламенту головний фінансовий розклад. У депутатів є час ретельно його вивчити і внести свої пропозиції. Але загалом якість документу не змінюється. Це не програма розвитку країни, а черговий проект економії на соціальних виплатах для населення. Посудіть самі.

При розрахунках параметрів Держбюджету-2019 закладено зростання показника інфляції на 7,4%, а підвищення базових соціальних стандартів на перше півріччя наступного року взагалі не заплановане. Україна це вже проходила, коли ухвалювався Держбюджет на 2015 рік, розроблений попереднім урядом. Тоді урядовці запевняли, що інфляція становитиме 13%, і саме ця цифра була закладена в показники видатків Держбюджету. Однак того року інфляція фактично стрибнула на 43,3% (за даними експертів МВФ, на 48,7%). Причому відтоді вже минуло три роки, а українцям досі ніхто так і не збирається компенсувати втрату рівня доходів через знецінення гривні.

Загалом споживчі ціни за останні чотири роки зросли у 2,4 рази, а розміри державних соціальних виплат відстають від інфляції майже на 50%, що спричинило суттєве зниження рівня життя населення.

– Наступного року ця ситуація зміниться?

– На жаль, ні. Для прикладу: від 1 липня цього року розмір мінімальної пенсії склав 1435 грн. На той момент середня пенсія становила 2562 грн, а 55% усіх українських пенсіонерів отримували пенсії в розмірі менше як 2000 грн, що ледь перевищує прожитковий мінімум для осіб похилого віку.

Що ми бачимо у кошторисі на наступний рік? Уряд пропонує залишити розмір прожиткового мінімуму в першому півріччі 2019 року на рівні грудня 2018-го. Депутати нашої групи не згодні з таким підходом. Ми зареєстрували свої правки, аби змінити цю ситуацію.

Ми пропонуємо збільшити показники прожиткового мінімуму до рівня фактичного його розміру – 4500 грн станом на 1 січня 2019 року замість +1853 грн, як пропонує уряд. Розмір мінімальної зарплати – до 6500 грн, замість 4173 грн, запропонованих Кабміном. Тоді збільшиться і розмір мінімальної пенсії: з 1 січня – до 3635 грн, з 1 липня – до 3800 грн і з 1 грудня – до 3978 грн. Це дозволить частково компенсувати українцям втрати через девальвацію гривні та інфляцію останніх років.

– Уряд уже запровадив механізм, покликаний зменшити кількість отримувачів субсидії. Однак експерти вважають, що навіть за такої умови у Державному бюджеті на наступний рік закладено недостатньо грошей на субсидії. Чи вистачить на це коштів, за Вашими оцінками?

– Дійсно, в бюджеті-2019 видатки на субсидії запропонували знизити на 22%, або 16 млрд грн, порівняно з поточним роком, і виділити 55,1 млрд грн проти цьогорічних 70 млрд грн. А отже, в планах уряду – істотно скоротити і кількість одержувачів субсидій. Аби не допустити такої ситуації в сфері ЖКГ, депутати «Відродження» пропонують у бюджеті на 2019 рік закласти додаткові 10 млрд грн для тих, хто потребує субсидій. І одночасно негайно почати реформу енергоефективності. За останні три роки ми витратили з державної казни на субсидії понад 200 млрд грн! Ці гроші пішли на премії «Нафтогазу» і на рахунки енергетичних компаній, але для людей нічого не змінилося. У бюджеті-2019 ми пропонуємо збільшити витрати на енергоефективність у 10 разів – до рівня 10 млрд грн. Ці кошти можуть бути спрямовані на заміну котлів, водопровідних труб, вікон та встановлення лічильників. Кінцева мета цих заходів – знизити споживання енергоресурсів, дати людям можливість удосконалити своє житло. Такий комплексний підхід дасть десятки мільярдів гривень економії як для конкретних українських родин, так і для країни загалом.

– Цього року в Україні стартувала медична реформа. Чимало українців стурбовані змінами. У 2019 році медична галузь буде достатньо профінансована чи громадянам доведеться оплачувати візити до лікарів зі своїх кишень?

– Справді, це питання номер один для всіх нас. Адже багато хто наляканий тим, що деякі медичні послуги стануть платними. Уже зараз з’являються повідомлення про масові невиїзди швидкої допомоги за викликом. Причини банальні: у відділеннях невідкладної допомоги просто бракує грошей. І це ще не кінець року. Наші депутати й торік вимагали збільшити фінансування медицини. Але влада лише частково брала до уваги наші пропозиції. Цього року депутатська група «Партія «Відродження» також вимагатиме не лише виділити додаткові кошти на охорону здоров’я місцевим бюджетам, а й профінансувати низку державних програм. Серед них – додаткова субвенція в 1 млрд грн для програми відшкодування вартості ліків, яка вже показала свою ефективність. Ще на 389 млн грн збільшити фінансування лікування українців за кордоном. На нашу думку, ця програма мусить забезпечуватися державою на 100%, адже люди не повинні страждати від того, що українська влада не може створити умови для їх одужання всередині країни. Також вимагатимемо додаткових видатків у 130 млн грн за програмою реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч, збільшення асигнування Національному інституту раку на 500 млн грн. Є пропозиції й по інших програмах. Домогтися повноцінного фінансування медицини в Україні – одне з головних завдань, яке ставить перед собою депутатська група «Партія «Відродження» під час роботи над бюджетом.

– Ви обіцяєте чимало добрих речей, але Україна сьогодні перебуває у стані війни. Економіка працює не на повну потужність, чимало підприємств закриваються. Де брати гроші на всі ваші пропозиції?

– Усі поправки до Держбюджету від нашої групи підкріплені фінансово і, навіть більше, базуються на рекомендаціях Рахункової палати України. Як джерело для фінансування ми пропонуємо взяти частину прибутку Національного банку, додаткові надходження від податку на прибуток і акцизу на вироблене в Україні пальне. Це близько 60 млрд грн. Також при підвищенні розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати зростуть надходження як до державної казни, так і до місцевих бюджетів з податку на доходи фізичних осіб.

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Азербайджанская модель продала девственность японскому политику, чтобы купить дом для матери и открыть приют для собак
Кредит под гарантии Всемирного банка: появились детали переговоров с Украиной
Київська фабрика Roshen за рік збільшила прибуток учетверо
В больнице Евпатории врачи устроили стрельбу
Патрульные высадили парня из машины, а утром его нашли мертвым
Заместитель Тимошенко получил повестку от ГБР
В кортеж президента Молдовы врезался автомобиль
В суд передали дело о незаконном обогащении министра Омеляна
Киевская фабрика Roshen за год увеличила прибыль в 4 раза
В Днепре троллейбус с пассажирами едва не упал с моста, когда водитель потерял сознаниеФОТОВІДЕО
В Украине ликвидируют еще один банк
В Киеве журналисту «Школы коррупции» сожгли машину
В 2019 году в Украине решили практически не строить новые дороги
Появилось видео, как в Чернигове за 500 грн штаб БПП подкупает избирателейВІДЕО
Назарбаев впервые в истории отправил правительство Казахстана в отставку
Тендер «Укрзализныци» на поставку бронежилетов выиграли мошенники
В США критикуют украинскую власть за не преодоленную коррупцию
В мишленовском ресторане отравились 28 человек, одна женщина умерла
До 8 березня «Укрзалізниця» пустить 17 додаткових поїздів
НАБУ проводить обшуки у Полтавській обладміністрації
В Виннице разбили входные двери в общественную приемную БППФОТО
Легализация автохлама: назван средний возраст растаможенных «евроблях»
На трассе Николаев-Херсон у водителя Range Rover налетчики отобрали более 15 млн
У Тимошенко відреагували на справу СБУ про «агітаційну піраміду»
В Харькове взорвали и ограбили два банкоматаФОТО
Офіційна Угорщина вже називає освітній закон в Україні «напівфашистським»
Возле мэрии Киева перевернулась фура с кирпичами, предварительно протаранив легковушкуФОТОВІДЕО
Педофилии не было. Родня Майкла Джексона требует от канала HBO $100 миллионов за клевету
В Японии произошло мощное землетрясение: есть пострадавшие
Холдинг Косюка купив найбільшу птахофабрику в Словенії