“Опора” звинуватила сумського губернатора у застосуванні адмінресурсу

Напередодні виборів в об’єднаних територіальних громадах Сумської області посадові особи Сумщини використовують робочий час для агітаційної діяльності, а також порушують правила ведення агітації, здійснюючи її, зокрема, в школі. Свідками цього стали спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

У приміщенні Нижньосироватської загальноосвітньої школи у робочий час відбулася зустріч жителів села Нижня Сироватка з головою Сумської РДА Геннадієм Дорошенком, головою Сумської районної ради Вадимом Акпєровим, головою Нижньосироватської сільської ради та кандидатом на посаду голови Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади Вячеславом Суспіциним та місцевими депутатами. Модератором зустрічі стала редактор районної газети «Вперед» Анна Валевська.

Після річного звіту Вячеслава Суспіципа про свою діяльність на посаді сільського голови, голова РДА Геннадій Дорошенко похвалив його за роботу, сказавши, що він є найкращим сільським головою та ініціатором об’єднання громади. У спостерігача ОПОРИ наявний аудіозапис цих слів.

Такі дії мають ознаки порушення п. 3ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», у якій зазначається, що «участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом».

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту»об’єкти освіти, що фінансуються з бюджету, не підлягають використанню не за призначенням, а у Листі МОН №1/9-237 від 06.05.2014 «Щодо неприпустимості використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для заходів, непов’язаних з навчально-виховним процесом», який було адресовано місцевим органам управління освіти і керівникам навчальних закладів, йдеться про необхідність «вжити всіх вичерпних заходів щодо недопущення використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для проведення… передвиборчої агітації».

Також, у вівторок, 13 грудня, у с. Северинівка Сумського району у приміщенні клубі відбулася зустріч аграріїв та місцевих жителів з головою Сумської ОДА Миколою Клочком, головою Сумської РДА Геннадієм Дорошенко, головою районної ради Вадимом Акпєровим, сільськими головами, серед яких були і кандидати на посаду голови Миколаївської сільської об’єднаної громади.

Голова РДА Геннадій Дорошенко, зокрема, запитував присутніх за кого вони будуть голосувати, а голова райради Вадим Акпєров говорив, що краще голосувати за тих, хто був ініціатором створення громад на Сумщині.

Окрім цього було помічено, що за останні два тижні очільник області Микола Клочко та його заступники відвідали сільські ради, саме ті, де відбувається виборчий процес.

У Білопільському районі на території Миколаївської громади відремонтували амбулаторію та урочисто відкрили за участі голови ОДА.

На території Охтирського району, Микола Клочко особисто вручив нові кардіографи колективам Грунської та Куземинської сільських лікарень та відвідав дитячий навчальний заклад «Барвінок», де виховуються 56 діток.

У Недригайлівському районі голова ОДА відвідав ЦНАП, пообіцяв фінансову підтримку з обласного бюджету та відкрив новий міст через річку Сула.

«Микола Клочко також відвідав у селі Коровинці дитячий садочок, де цьогоріч завершено утеплення фасаду, ремонт покрівлі, а вікна було замінено раніше. Як наголосила завідуюча дошкільним навчальним закладом Людмила Ващенко, на роботи виділено до 1 мільйона гривень на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів»,- зазначено на офіційному сайті Сумської ОДА.

Також, він відвідав Великописарівський р-н (Кириківську ОТГ) та Тростянецький р-н (Боромлянську ОТГ).

А, 16 грудня запланований візит до Миропільської ОТГ у Краснопільському районі.

Заступники очільника області активно спілкувалися з громадою Сумського району.

Зазначені зустрічі відбувалися саме на передодні виборів.

Це є порушенням п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 212-10)здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело: ГО “Опора”

Поділитися в соціальних мережах