На Сумщині в озері вперше за 50 років завелись соми

У глухівських водоймах, після майже півстолітньої відсутності, з`явилися соми. Одного з перших виловили на Павлівці. Сома вагою 2,5 кг. витягнуто вудкою, в районі греблі, за присутності декількох рибалок та випадкових спостерігачів, зважено, сфотографовано.

Рибину після коротких оглядин відпустили. Випадок можна начебто вважати унікальним. Ми опитали з десяток місцевих рибалок, і не один не міг бодай щось пригадати про сомів на Павлівці. За спогадами старожилів востаннє їх у нашій місцевості ловили в Есмані, під Перемогою та Баничами, десь в 60 – 70 роках. Тож, виходить, все повертається на круги своя: води глухівських водойм стають чистішими, іхтіофауна повертає колишню різноманітність. Воно начебто так: на гачок вправних «вудкарів» Павлівки нерідко втрапляють коропи по 3 – 5 кг., а озерні води знову заселюють раки. Останнє, може надихати на оптимізм тих, хто пам’ятає, як на початку дев’яностих років, береги в районі Синявки устелювалися полосою загиблих раків з метр завширшки. Втім, не все так гарно у цій історії з чудо-рибою – зокрема, через деякі деталі її зовнішності. У сома з Павлівки, наприклад, замала, як для представника поширеного у нас виду, голова, «непрофільний» хвіст.

Взагалі, він дуже схожий на т. зв. американського канального сомика – новий інвазивного представника іхтіофауни, який поширився на водоймах Західної України, створюючи проблеми для місцевих видів. На Павлівському озері теж останніми різко зменшилося поголів’я щуки; причин ніхто пояснити не може. Так що радіти з повернення чи то сомів, чи сомиків, поки рано. Яка від них користь – покаже майбутнє, причому не таке вже й далеке.

Джерело: http://kourier.in.ua

 

Поділитися в соціальних мережах