У жителя Середино-Буди під час обшуку знайшли наркотики, набої і зброю (фото)ФОТО
Вагітній жінці надіслали битий кахель і пінопласт замість дитячого візочка
Фарс чи передвиборчий піар: по перерахунку пенсій з 1 березня не прийнято жодного рішення
У Сумах стартували безкоштовні курси з вивчення української мови
У Сумах військкомат шукає поповнення в школах
Сумчан нервують хащі в центрі міста
У Сумах ліквідовують порив водомережі
Сумчани просять визнати котів частиною екосистеми міста
У Сумах рятувальники спускали замерзлу дитину з балкона (відео)ВІДЕО
У Глухові обсміяли «Карлсона», який зняв із даху тарілку (відео)
Горе-паркувальник на «Порше Панамера» заплатить штраф
Сумські науковці виготовили нові види їстівного посудуФОТО
На заробітках у Києві зник житель Сумщини (фото)
У Сумах пропіарений мером новий ліфт зламався через три місяці
На Сумщині зарізали молодого чоловіка
Фотофакт: у Глухові вітер зніс на дорогу агітаційний наметФОТО
Буревій зірвав державний прапор у центрі містаФОТО
Директора КП «Шляхрембуд» допитали в суді
У справі вбивства батьком 4-річної доньки помер адвокат матері
У Сумах хлопець із кастетом з’ясовував стосунки з дівчиноюФОТО
Над депутаткою облради, яка рекламує гусячі бої, познущалося «Телебачення Торонто»ВІДЕО
Самотня пенсіонерка померла у зачиненій квартирі
У Сумах сміттєвоз протаранив тролейбусФОТО
У Сумах п’яний винуватець ДТП тікав від патрульнихФОТО
У голови Сумської ОДА — новий заступник
У понеділок «Міськводоканал» можуть відключити через борги
У Сумах визначилися із суб’єктами оціночної діяльності
Стареньку сумчанку обікрав псевдополісмен
Нацкорпус розпочав боротьбу з тіньовими доходами «Сумигазу» та його керівником Тацьким
Частину Шостки планують відключити від централізованого теплопостачання і встановити автономне

Мер Лисенко — про пестициди поблизу Сум

Міська влада Сум готова сприяти у вирішенні питання пестицидів колишнього КСП «Тепличне», не зважаючи на те, що ці хімікати не належать до власності територіальної громади міста, переконують у мерії Сум.

Непридатні та заборонені до використання пестициди належали колективному сільськогосподарському підприємству «Тепличне» (НЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО Сумської міської ради, а колективне сільськогосподарське) і тривалий час зберігалися у складі цього підприємства. Під час проведення ліквідаційної процедури КСП «Тепличне», яке ліквідовано як юридичну особу ухвалою господарського суду Сумської області від 24 липня 2003 року по справі № 3625/7/131, склад хімічних добрив на балансі банкрута не обліковувався, в інвентаризаційні описи не включався, будь-яким юридичним чи фізичним особам не продавався і не перепродавався.

Усвідомлюючи соціальну відповідальність перед громадою міста, з метою зменшення екологічного ризику та попередження негативного впливу на здоров’я населення від накопичених і непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, згідно з договором від 16 листопада 2009 року № 52 між державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Сумській області, виконавчим комітетом Сумської міської ради та ТОВ підприємством «Спецзахист», у рамках реалізації Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області до 2015 року, за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено перезатарювання вищезазначених пестицидів, що залишилися у складі ліквідованого КСП «Тепличне».

У 2013 році, склад, де тимчасово зберігались перезатарені непридатні та заборонені до використання пестициди, зруйновано невідомими особами, цеглу і плити вивезено у невідомому напрямку, залишено пестициди на земельній ділянці під уламками складу. Виконавчі органи Сумської міської ради неодноразово інформували Державну екологічну інспекцію у Сумській області, департамент екології паливно – енергетичного комплексу (нині — департамент екології та охорони природних ресурсів) Сумської обласної державної адміністрації про ситуацію, що склалась та неможливість здійснення заходів з інвентаризації, перезатарювання, утилізації пестицидів за кошти міського бюджету, у зв’язку з відсутністю обґрунтованих юридичних підстав (земельна ділянка, на якій знаходяться непридатні і заборонені до використання пестициди, має статус державної форми власності та розташована за межами міста Суми, категорія земель – землі сільськогосподарського призначення (рілля), об’єкти нерухомого майна, які б належали до комунальної власності територіальної громади міста Суми на ній відсутні, пестициди власника не мають).

Із 1 січня 2013 року землі державної та комунальної власності розмежовані. Частиною 2 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності, та земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування. Відповідно до пункту 4 статті 122 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування не мають повноважень розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

За даними обліку та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будь-які об’єкти нерухомого майна комунальної власності на зазначеній земельній ділянці відсутні.

Згідно з положеннями частини 2 статті 9 Закону України «Про відходи», територіальні громади є власниками лише тих безхазяйних відходів, які знаходяться на їх території. Частиною 3 статті 9 Закону України «Про відходи» визначено, що держава є власником відходів, що утворюються на об’єктах державної власності чи знаходяться на території України і не мають власника або власник яких невідомий. У зв’язку з тим, що пестициди не належать до власності територіальної громади міста Суми і розміщені на землях державної власності, вирішення питання щодо подальшого поводження з ними належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади.

У зв’язку з відсутністю порозуміння з департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації у питаннях поводження з забороненими та непридатними до використання пестицидами колишнього КСП «Тепличне», з метою набуття юридичних підстав для здійснення процедур щодо поводження з забороненими і непридатними до використання пестицидами та тарою від них, для попередження загрози здоров’ю населення та навколишньому середовищу, виконавчими органами Сумської міської ради неодноразово пропонувалося Головному управлінню Держгеокадастру в Сумській області передати земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності, на якій розміщені заборонені та непридатні до використання пестициди, у власність територіальної громади міста Суми (листи виконавчого комітету Сумської міської ради від 30 грудня 2016 року № 3369/03.02.02.17, від 30 січня 2018 року № 200/03.02.02-17).

Крім того, виконавчі органи Сумської міської ради пропонували Сумській обласній державній адміністрації передати субвенцію з міського бюджету міста Суми до обласного бюджету Сумської області для забезпечення перезатарення та утилізації непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та тари від них (листи виконавчого комітету Сумської міської ради від 29 вересня 2017 року № 2056/03.02.02-17, від 06 листопада 2017 року № 233/03.02.02-17).

Станом на 9 лютого 2018 року відповідей по суті звернень від Головного управління Держгеокадастру в Сумській області та Сумської обласної державної адміністрації не отримано.

Вилучення, утилізація, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них здійснюється підприємствами – виробниками, іншими підприємствами, які мають ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та у Порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 року № 354. Відповідно до інформації Міністерства екології та природних ресурсів України підприємства, які б мали ліцензію та можливість утилізовувати небезпечні пестициди, гербіциди та тару від них в Україні відсутні, що фактично стримує розв’язання проблем заборонених і непридатних до використання пестицидів та отрутохімікатів.

Документи

Нагадаємо, сьогодні, 9 лютого, під кабінет мера Сум привезли відходи.

Поділитися в соціальних мережах
В США сорвали крупный теракт: задержан лейтенант армии
Из-за «невысокой покупательной способности в стране» Украину покидает известная сеть магазинов одежды
Впервые в истории в открытый космос выйдут сразу две женщины
Кучма побоюється, що учасники виборів зроблять новий Майдан
В Австрии и Лихтенштейне расследуют отмывание денег проблемных украинских банков
ГБР и СБУ проводят обыски у сотрудников штаба «Батькивщины»
Facebook ужесточит политику размещения предвыборной рекламы в Украине
В СБУ рассказали о результатах обысков у членов «избирательной пирамиды»
В столице начали штрафовать за агитацию на балконах
Суд отказал в удовлетворении иска Тимошенко к Порошенко
Беларусь продает Украине уголь из ОРДЛО
Стрельба в центре Мюнхена: есть погибшие
Порошенко похизувався нагородою, отриманою в США
СБУ открыла уголовное производство по факту появления свастики в столичном торговом центре
«Монтана бесполезна». Американцы предлагают продать штат Канаде за $1 триллион
Українські корупціонери залишили свій слід у 65 країнах світу – НАБУ
На границе с Румынией пограничники подстрелили несовершеннолетнего контрабандиста
Вчора
Прокуратура Харькова открыла против горсовета дело из-за отказа снизить тарифы на проезд
В Киеве уже два года на дереве живет бывший пожарныйФОТО
Почти миллион украинцев не смогут проголосовать на выборах из-за отсутствия прописки
Чеські «пірати» пропонують легалізувати проституцію
Тимошенко судиться з Порошенком через його агітацію
Стало известно, сколько Пенсионный фонд задолжал казначейству
В Черновцах неизвестная женщина травит собак на улицах города. Убиты более 30 животных
В Украине официально появилась новая профессия
Укроборонмпром оказался главным должником Украины по зарплатам
В Украине более половины магазинов продают просрочку, неправильно хранят продукты и продают товары без информации
Власти Британии объявили, что муж королевы Елизаветы II умер. Но он оказался жив
Карл Лагерфельд всю жизнь хранил верность умершему 30 лет назад от СПИДа возлюбленному
Порошенко наградил Крестом Ивана Мазепы своего спичрайтера