Депутат Сумської міськради продала авто
Трамваї, які Київ хотів подарувати Конотопу, — непотрібний металобрухтВІДЕО
Оцінили фінансові показники бюджетів ОТГ Сумщини
Сумские гимнастки отличились во Львове
Сумські депутати хочуть звернутися до суду з приводу зупинок
Сумчанка, яка живе в Італії, розповіла про ситуацію з коронавірусом (відео)ВІДЕО
У Сумах китаянку поклали на карантин через побоювання коронавірусу
На Сумщині судитимуть підприємця
У Сумах затримали шахрайку, яка виманювала гроші та золоті вироби
Продавчиню магазину оштрафували за продаж цигарок підлітку
Понад 70 тисяч гривень сплатив сумчанин одній родині, щоб повернутися до іншої
Мерія Сум «розщедрилася» на спортсменів-медалістів
У сумський суд принесли 75 тисяч доларів
Знайшли водія, який збив сумчанку та втік із місця ДТП
Врач сумского роддома требовала у беременной 400 грн
Сумська поліція звернулася до мерії з «пожежними» проблемами
Заступник мера Сум змінив посаду
Вчора
У Сумах шукають господаря для аляскинського маламутаФОТО
Засніжені Суми зняли з висоти пташиного польоту (відео)ВІДЕО
Стало відомо, чому НАБУ приїхало до Держгеокадастру Сумщини
RGM group готується до початку дорожніх робіт з використанням надсучасного асфальтобетону
Справу про хабар сумського прикордонника передали до суду
Сумчанка втратила телефоном 24 тисячі грн
Сумчани збирають підписи за криту ковзанку
На Сумщині затримали чоловіка, який пішки йшов до Росії
На Сумщині День народження завершилося тяжкими тілесними
Сумщина не отримає держсубсидії на розвиток?
Не зважаючи на мораторій, у Сумах встановлюють нові рекламоносіїФОТО
Сумчанину, який убив таксиста, продовжили строк тримання під вартою
Сумчани перемогли на Всеукраїнському музичному фестивалі

Жителі Ямпільщини можуть залишитися без водопостачання

Свеса може залишитись без водопостачання вже 1 квітня. Через критичну ситуацію на селищному водогоні була скликана районна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Присутні обговорили проблему аварій на каналізаційних мережах населеного пункту, а також ситуацію, яка склалась після відмови Свеського насосного заводу надавати населенню послуги водопостачання вже з 1 квітня, пише yampil.info.

-Засідання комісії з ТБНС було скликане позапланово через велику кількість скарг та нарікань на те, що в селищі Свеса останнім часом відбувається багато аварій на каналізаційних мережах з витоком стічних вод на поверхню, – зазначила голова комісії, голова районної державної адміністрації Ірина Панченко. – Ми знаємо, що така ситуація була наприкінці минулого і на початку цього року. Ми вже отримали листа від насосного заводу з поясненням ситуації, але ми знаємо і про те, що договір на водопостачання та обслуговування каналізаційних мереж з СНЗ закінчується 31 березня. При цьому насосний завод вже неодноразово попереджував про те, що подальшу експлуатацію вони не планують. Тож, шановні, ми повинні дійти до якогось логічного підсумку і дійсно допомогти вирішити питання, яке зараз турбує не лише Свеську селищну громаду, Свеський насосний завод, а і весь район… Часу у нас залишилось не так багато.

Далі слово взяв депутат районної ради Валентин Лесняк, який висловив обурення тим, що контролюючі органи не реагують на аварії на каналізаційних мережах селища. Зокрема, тим, що Держспоживслужба не надала відповіді на його звернення.

-З приводу того, що у нас постійно відбуваються аварії, я звертався не перший раз, – зазначив Валентин Григорович. – Тож цього разу я відправив депутатський запит, який підтримали інші депутати районної ради. Поки що відповіді на нього я не отримав, але сподіваюсь, що посадова особа її надасть. Я вважаю, що ця служба не виконує ті функції, які на неї покладено. Я не хочу нікого звинуватити, я хочу, щоб у Свесі було забезпечене водопостачання та водовідведення. Зараз піднімається питання передачі водогону та каналізаційних мереж, але скільки було у нас аварій, по яких не було складено ні акту, ні протоколу. Тож юридично у нас аварій не було. Якщо ми будемо кудись звертатись з приводу того, що у нас мережі в критичному стані, то ми це нічим не зможемо довести. Моя пропозиція в тому, що ми повинні звернутися до голови облдержадміністрації, ми повинні розібратися, в якому стані мережі і визначитись з тим, як привести їх в належний стан.

-Наша служба має право діяти тільки в спосіб, передбачений законом, – відповів депутату начальник Ямпільського міжрайонного управління Держспоживслужби Андрій Фінашко. – Ми не маємо права без скарг перевіряти підприємство. Окрім того, санітарний відділ працює згідно уніфікованої форми акту, в якому є питання водопостачання, а каналізування не передбачено. Тож перевіряти його ми не маємо права. Тим не менш, 13 -15 січня була проведена планова перевірка Свеського насосного заводу в смт Свеса, яка виявила ряд чисельних порушень у частині водопостачання та водовідведення. Серед них і неповідомлення Держспоживслужби про аварії. По результатах перевірки було складено протокол та постанова про накладення адміністративного штрафу у розмірі 340 гривень, а головне – припис про усунення порушень. На вчорашній день була проведена перевірка виконання цього припису – всі порушення були усунені.

Директор ПАТ «Свеський насосний завод» Павло Кульбака закликав колег зосередити увагу на головній проблемі – з 1 квітня підприємство припиняє надавати послуги водопостачання і водовідведення, а Свеська селищна рада досі не прийняла мережі на свій баланс.

-Ситуація важка, але регулярно проводяться дії, якщо не по її покращенню, то хоча б підтримці. І це незважаючи на всі труднощі, які переживає завод – зазначив Павло Олександрович. – У завода немає фізичної, а головне матеріальної можливості утримувати систему водопостачання та водовідведення. Її потрібно було передавати ще багато років тому, коли селищу передавались об’єкти соціальної сфери. Зараз же вже настала та критична межа, коли мова йде не про розвиток, а про виживання. Вдаючись в дрібні деталі, ми втрачаємо загальну картину того, що відбувається довкола. Ми не відмовляємось щось робити – питання в тому, що далеко не завжди на те є можливість. Можна про це говорити довго, але результат буде один – завод немає змоги це утримувати. Нам потрібно домовитися, щоб передати ці об’єкти селищній раді з мінімальними втратами для селища, з мінімальним стресом для людей. Ми готові йти на будь-яку співпрацю, дамо техніку, є люди, є працездатна дільниця з водопостачання.

У свою чергу Свеський селищний голова Юрій Філонов повідомив, що керівництво селища досі не визначилось, хто надаватиме послуги водопостачання і водовідведення після 1 квітня.

-Давно уже це питання у нас «масирується», направлена стопка листів з проханням про допомогу, – зазначив Юрій Семенович. – Починаючи від районної, обласної ради та депутатів всіх рівнів. Голова районної ради Ольга Костянтинівна на колегії питала, яка допомога потрібна? Допомога потрібна одна – фінансова. Наше питання, на скільки я знаю, районною радою віднесено до пріоритетних, але жодної гривні на ці потреби не виділено. В законі про передачу чітко вказано, що 50% ремонтних робіт фінансується з місцевих бюджетів, тобто це обласний, районний та бюджет місцевого самоврядування. Ми на ці потреби акумулювали все, що могли – в межах 600 тисяч гривень. Це все, що ми могли витягнути з селища: ми не робили ні доріг, ні ремонтів, ми всі гроші залишили на організацію комунального підприємства. Але крім нас ніхто жодною гривнею не допоміг і, наскільки я розумію, допомагати не збирається. Тим самим селище заганяється в глухий кут. Так, приймати мережі потрібно, і ми, імовірно, будемо на найближчу сесію виносити питання, щоб депутати дали попередню згоду на прийняття їх на баланс з подальшою передачею або акціонерному товариству, або фізичній особі. Для створення комунального підприємства потрібно до 20 мільйонів гривень, мінімально для придбання техніки, яка потрібна для обслуговування водопроводу та каналізації, необхідно шість мільйонів. Таких коштів наразі у селища немає.

Голова районної державної адміністрації Ірина Панченко нагадала, що це питання селищна рада розглядає вже два роки.

-Це питання вже виносилось на сесію і ви, як голова, не змогли донести до депутатів інформацію про те, що необхідно створити комісію і дати згоду на передачу, – зазначила Ірина Анатоліївна. – Вже таке обговорення було і ми отримали відповідь, що депутати не підтримали рішення про прийняття мереж. Скажіть, яка зараз конкретно ваша позиція, позиція Філонова Юрія Семеновича?

-Моя позиція, що приймати доведеться, хочемо ми, чи не хочемо – будемо приймати, – відповів Юрій Філонов. – А створювати комунальне підприємство без матеріальної бази, я вважаю, це замилювати очі. Будуть кошти – ми створимо КП і будемо працювати. Але створити комунальне підприємство, щоб сказати, що воно у нас є … А потім визнати, що у нас нічим ремонтувати мережі.

Директор ПАТ «Свеський насосний завод» Павло Кульбака нагадав керівнику селища, що насосний завод готовий передати все обладнання, яке необхідне для утримання мереж.

-Є дільниця, є працівники, є техніка, яка у якійсь мірі забезпечує ремонт, – зазначив Павло Олександрович. – Окрім того, є тарифи, які це все у певній мірі окуповують. Тобто, це не зовсім збиткова діяльність.

-Чому тоді завод досі не прийняв рішення про виділення діяльності по водопостачанню та водовідведенню у окреме підприємство?, – звернулась до керівника СНЗ Ірина Панченко. – Для вас це все знайоме, підприємство має всі дозволи, тож навіщо ламати систему? Можна говорити про підвищення тарифу, щоб ця діяльність була рентабельна, бо він підніметься у будь-якому разі, хто б не обслуговував водогін. І чи можливо нам це питання обговорити з власником?

-На жаль, позиція заводу однозначна – власнику даний вид діяльності не цікавий, у нас пріоритет – виробництво насосів, – відповів Павло Кульбака. – Коли я буду в Києві, то спробую обговорити це питання, але мені було озвучено однозначно – передавати селищній раді. Тому я обговорю, але я думаю, що відповідь буде та ж. Це не тому, що я хочу загнати селище, це реалії життя. Для того, щоб заводу розвиватись, або хоча б якось вижити, потрібно відмовлятися від того, що не пов’язане з виробництвом.

Позицію директора підприємства підтримав і керівник юридичної служби Свеського насосного заводу Ігор Дудко.

-Документація в належному стані, вона готова до передачі, – зазначив юрист. – На запити селищної ради ми надіслали копії цих документів. Так як зауважень ми не отримали, мабуть, вони влаштовують і владу селища. Скажу, що у Кривому Розі була подібна ситуація, там збанкрутувало підприємство, яке так само надавало послуги водопостачання, але місто прийняло мережі дуже швидко. Якщо ми хочемо того, щоб і наше підприємство збанкрутувало, то ми до цього дійдемо. Окрім того, хочу попередити, що якщо хтось плекає надію на те, що власник заводу буде вкладати сюди якісь кошти – я вам однозначно скажу, що цього не буде. Краще з цією ситуацією не буде. Про своє рішення ми попереджали ще два роки тому, але за цей час ніхто палець об палець не вдарив.
Про важливість приведення мереж у нормальний стан заявив заступник селищного голови Микола Анікушин.

-Шістсот тисяч гривень, які є у селища, підуть лише на те, щоб створити детальний план та землевпорядкування. Цього недостатньо, – заявив Микола Леонідович. – Я хочу ще сказати, що всі діючі тарифи пораховані з розрахунком на 5 робочих днів, але насправді люди працюють 3 дні. Буває так, що вода біжить і 3, і 4, і 5 днів. Для того, щоб все це передати, його потрібно довести хоч до якогось належного стану. Потрібні задвижки, бо коли по Привокзальній бігла вода – ми зупинили водопостачання 9 будинків і задвижка не витримала, довелось зупиняти свердловину і це добре, що у цей час не було морозів.

-Ми вже дуже давно говоримо про цю проблему і рішення наразі немає, – констатувала Ірина Панченко. – Я думаю, що між власником та селищною радою має бути постійний діалог. Окрім того, зараз необхідне рішення сесії, щоб розпочати цей процес.

Ситуація, що виникла – це недопрацювання насосного заводу. Така моя точка зору, – зазначив Валентин Лесняк. – Ви говорите, що ця діяльність збиткова, але у вас немає окремого рахунку і окремого підрозділу, який би обліковував ці кошти. Тож ви не можете нічим це підтвердити. Будь-яка виробнича діяльність принципово не може бути збитковою, якщо вона організована правильно. Я піднімаю це питання не перший рік, і селищний голова на мене за це ображається. Але я побоююсь, що може настати кінець всій системі водопостачання селища: аварії у нас відбуваються постійно, нормативний строк експлуатації мереж давно вичерпано, вже давно нічого в цьому напрямку не робилось власником мереж, який не виконував покладені на нього державою функції.

Поділитися в соціальних мережах
Португалец создал шоколадную статую Роналду в полный ростФОТО
Во Львовской области Ford расплющило о ВМW, двух человек вырезали из автоФОТО
Зеленський підтвердив, що зустрічався з Тігіпком
Сурков объяснил свою отставку «изменившимся контекстом» в отношении Украины
На заседании СНБО решили, что будут измерять температуру у всех прибывших в Украину
Трамп продлил ещё на год действие указов первого пакета санкций против России
В России взорвался газопроводФОТОВІДЕО
Украинцев предупредили о появлении мошеннического проекта «Украинский народный банк»
Ураган сорвал крышу казармы в Николаеве
За день в Киев из охваченной коронавирусом Италии прилетели более 600 человек
В Киеве должности николаевского и житомирского губернаторов попытались продать за 4 миллиона долларов
Коронавирус прорвался в Испанию и Швейцарию
Дубилет насчитал 3 000 ненужных отчетов, которые готовят для Кабмина, и пообещал их отменить
Всеволод Ковальчук ушел с поста главы «Укрэнерго»
В центре Киева с пулей в голове найден бывший бизнес-партнер врага Коломойского
Перевод часов на летнее время в Украине 2020. Когда и куда переводим стрелки
«Украины нет, но Зеленский не лох»: Сурков рассказал о впечатлениях от встречи с Зе
Бывший врач Белого дома рассказал, как Трампа ограничивали в мороженом и пытались затащить в спортзал
Вчора
Украинцы оказались втрое беднее россиян — отчет МВФ
Скандал под Николаевом: пьяные школьницы ради забавы разгромили кладбищеФОТО
Помер експрезидент Єгипту Хосні Мубарак
В Киеве при пожаре в люке теплотрассы погибли три человека
В Австрии подтвердились два случая заражения коронавирусом. Его занесли в страну итальянцы
Принц Гарри и Меган Маркл выступили против решения Елизаветы ІІ
В Черногории протестный молебен в поддержку Сербской православной церкви собрал рекордное число верянФОТО
В Киеве умерла самая старая собака УкраиныФОТО
Генконсульство Украины в Милане остановило работу из-за коронавируса
Беременным и бедным вход воспрещен: в США ужесточили правила раздачи грин-карт
В Киеве бывший безопасник «Ощадбанка» подделал документы на 80 млн грн
Появилось видео, как сын Порошенко поет про х@й и бургер на концерте российского рэпера в ЛондонеВІДЕО