Жителі Сумщини панікують через складнощі з призначенням субсидій

Як повідомив під час апаратної наради в облдержадміністрації директор Департаменту соцзахисту населення Михайло Дубровський, з наближенням нового опалювального періоду у Сумській області збільшується соціальна напруга серед населення щодо призначення субсидії одному із членів колишнього подружжя, який зареєстрований разом із неповнолітньою дитиною, а саме врахування до сукупного доходу домогосподарства доходу одного з батьків дитини, який зареєстрований та фактично проживає за іншою адресою, що порушує конституційне право останніх на соціальний захист.

«Крім того, викликає стурбованість у громадян, які є заручниками ситуації, коли підприємства, в яких виникла заборгованість з виплати заробітної плати, не сплачують єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У зв’язку з тим права на призначення субсидії у вищезазначеному випадку домогосподарства не мають», – зазначив Михайло Дубровський.

Також Положенням про порядок призначення житлових субсидій не передбачена оплата фактичної вартості послуги, у разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка платежу на оплату цієї послуги і отримувачі житлової субсидії повинні сплачувати за послугу навіть тоді, коли нарахування за послугу відсутні або вони менше обов’язкової частки платежу.

З усіх зазначених проблемних питань облдержадміністрація звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення листом від 26 вересня з проханням щодо розгляду цих аспектів на засіданні Комітету.

Поділитися в соціальних мережах