У Сумах проходить виставка про Лисенка
«Краще мій твір – мої учні», – говорив Михайло Григорович Лисенко. Його щире переконання якнайкраще перегукується з виставкою скульптури «Михайло Лисенко та учнi», що відкрилася в Сумській дитячій художній школі.
З 2006 року школа носить ім’я цієї унікальної людини, яка уміла боротися з труднощами, тримати удар і, разом з тим, залишатися доброю, радіти життю і бути щасливою. Народившись у бідній багатодітній сім’ї в с. Шпилівка Сумського району, рано втративши маму, потрапивши в дитячий будинок, маючи важкі захворювання, Михайло Лисенко зміг розвинути свій талант, вивчитися, стати народним художником України, академіком, професором, видатним скульптором, відомим у всьому світі.
Кожен із сумчан знає його роботу «Партизанський рейд», яка стоїть прямо в центрі Сум, у Покровському сквері. Сам Сидір Ковпак, побачивши скульптуру, точніше, тоді ще глиняний ескіз (а це було в 1948 році на київській виставці, присвяченій партизанському руху в Україні), був настільки вражений, що захотів познайомитися з автором. Сьогодні ця скульптура – одна з визначних пам’яток обласного центру. Ковпак говорив, що пам’ятник, створений Лисенком, – найкраща відповідь на питання про партизанське життя: «Не треба нічого розповідати. Подивіться на цю скульптуру, і вам все стане ясно».
А тепер більше 120 робіт Михайла Григоровича і його учнів передані родиною Лисенків Сумській художній школі. Це безцінний подарунок і великий крок до мрії директора «художки» Олексія Кузьменка – створення музею скульптури. Зараз в експозиції представлено 40 (більше не дозволяє приміщення) найцікавіших робіт майстра і його учнів. Переоцінити значення майбутнього музею скульптури неможливо. Усі роботи стануть невід’ємною частиною навчального процесу, методичним посібником. Діти зможуть вчитися, оточивши себе роботами видатного скульптора, причому їх можна буде не тільки бачити, а й чіпати руками. Скульптури будуть жити, дарувати тепло, знання, емоції, досвід. На відкритті виставки всі в один голос говорили про те, що ідея з музеєм скульптури цікава, потрібна, правильна, і бажали меценатів і підтримки.
Усі бажаючі можуть прийти на вул. Псельську, 7 і подивитися на талановиті, «живі» твори нашого земляка. Виставка буде відкрита до травня. Вхід вільний.
Джерело: shans.com.ua