Аграрії Сумщини безоплатно отримують насіння та добрива від міжнародних організацій
Родина Шафоростів 30 років господарює на Білопільщині й має в обробітку близько 300 гектарів землі. За словами пані Любові, земля у їхньому господарстві не облогує. До її обробітку долучається кожен член родини. Цьогоріч фермери вперше безоплатно отримали насіння та добрива від міжнародних організацій.
“Сторожувала сама, відром навантажувала два камази прицепу за дві години. Всі вони подавали: батько і сини, а я брала відра і висипала”, – згадує фермерка Любов Шафорост.
Цього року господарники вперше безоплатно отримали насіння та добрива від Міжнародних організацій, розповідає Олександр Шафорост. За його словами, подібна допомога вкрай важлива, втім у її наданні є деякі розбіжності.
“Ми отримали ярий ячмінь 3 квітня, а посіяли 5 квітня. Остання дата посіву ярого ячменю, через несприятливі погодні умови 11 квітня. Він гарний, око радує, але, якби ми його посіяли ще з тим добривом, яке отримали 20 квітня, ще більше раділи б тій допомозі, яка прийшла. Сульфат амонію на сьогоднішній день коштує близько 25 тисяч гривень. На січень, коли ми його могли купити, він коштував за ринковою ціною до 30 тисяч гривень. Ми вносили 150 кілограмів на гектар. Грубо кажучи, на 7 гектарах ми зекономили у своєму господарстві і не потратили ці 30 тисяч гривень”, – пояснює голова фермерського господарства Олександр Шафорост.
Володимир Шафорост додає, що 2 тонни збіжжя небагато, але в умовах повномасштабної війни – вони безцінні. Каже: отриманого насіннєвого матеріалу достатню для обробітку десяти гектарів землі.
“Допомагають міжнародні організації і USAID і ФАО ООН із забезпеченням насіння посівного – це кукурудза і соняшник. Також добрива. Людей багато, які претендують на допомогу і це час. Я подавав заявку раніше, а отримав буквально декілька днів тому. Але добре, що в такі погодні умови ми внесли те добриво і закрили потреби в цьому полі”, – говорить пан Володимир.
За словами Олександра Шафороста, який, крім роботи на землі очолює Асоціацію фермерів області, щонайменше 600 аграрних підприємств Сумщини отримали насіння та добрива від міжнародних організацій.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ