“Чому у моєму будинку немає світла, а в сусідньому є? ” – відповіді на питання щодо стабілізаційних відключень
Зараз у Сумській області (як і в інших регіонах України) діють стабілізаційні відключення електроенергії. Застосування таких обмежень викликає багато питань у споживачів. У зв’язку із цим в АТ “Сумиобленерго” підготували відповіді на найпоширеніші питання, з якими мешканці Сумщини звертаються з приводу відключень.
Чому у моєму будинку немає світла, а в сусідньому є?
До графіків відключень не потрапляють соціально важливі об’єкти критичної інфраструктури, а разом з ними – будинки, які заживлені від тих електроліній, що і ці об’єкти життєзабезпечення. АТ “Сумиобленерго” змушено застосовувати графіки відключень електроенергії (за командою НЕК “Укренерго”), щоб залишити основні об’єкти життєзабезпечення області з напругою і тим самим забезпечити помешкання споживачів водою, теплом, зв’язком.
До об’єктів життєзабезпечення належать установи і підприємства, що є стратегічно важливими для держави, забезпечують нормальну життєдіяльність населення Сумської області, мають вплив на національну безпеку і оборону, охорону здоров’я, енергетику, хімічну промисловість, комунальне господарство, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології, продовольство, природне середовище, особливо під час воєнного стану.
Додамо, що магазини, окремі заклади можуть отримувати електроенергію через альтернативні джерела живлення (генератори, акумулятори та ін.).
Чому вимкнення тривають більше, ніж заявлено у графіках погодинних (планових) відключень?
АТ “Сумиобленерго” отримує граничні ліміти споживання електричної енергії на добу від НЕК “Укренерго”, які можуть корегуватися у разі зміни ситуації в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України. При перевищенні поточного споживання електричної енергії понад заданий НЕК “Укренерго” ліміт, за командою НЕК “Укренерго”, застосовуються аварійні відключення. При застосуванні аварійних графіків час відключення відрізняється від зазначеного у графіку ГПВ. Тривалість відключення електричної енергії збільшується.
Чому мій будинок знеструмлений поза графіками аварійних та погодинних (планових) відключень?
Знеструмлення можуть відбуватися не лише через стабілізаційні обмеження (введення графіків). Причинами відключень можуть бути ворожі атаки з боку РФ, яких постійно зазнає прикордоння Сумської області, а також складні погодні умови. Крім того, фахівці АТ “Сумиобленерго” проводять ремонті роботи в електромережах, розчищають траси ліній електропередач та ін., що також потребує знеструмлення споживачів.
Просимо вас із розумінням поставитися до того, що на тривалість перерв у електропостачанні впливають необхідність екстреного зниження навантаження на енергосистему за розпорядженням НЕК “Укренерго”, а також інші аварійні ситуації або планові обмеження.
Чому в Сумській області застосовуються аварійні та/або планові вимкнення за графіками?
Це відбувається через загальний дефіцит в енергосистемі внаслідок семи хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни. Водночас ощадливе використання електроенергії з боку споживачів дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.
Як дізнатися про відключення за своєю адресою?
Графік погодинного відключення електроенергії в Сумській області (за числом місяця і залежно від температури повітря) розміщений на сайті АТ “Сумиобленерго” у розділі “Відключення”:
https://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya.
Зауважимо, що вимкнення електроенергії відбуваються в однаковому часовому режимі як для міста Суми, так і для області.
Дізнатися про номер черги до відключення за своєю адресою споживач може в особистому кабінеті “E-Svitlo”: https://sm.e-svitlo.com.ua. В особистому кабінеті “E-Svitlo” перейдіть до розділу “Побутовий споживач” і свого особового рахунку, потім натисніть на позначку “Відключення”.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ