У департаменті соцзахисту розповіли про монетизацію субсидій
На Сумщині сума частини невикористаної субсидії, що підлягає монетизації, складає майже 73 мільйони гривень. Про це під час брифінгу повідомила начальник відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Соболєва.
За її словами, у липні цього року кількість домогосподарств, що є отримувачами субсидій, становила 193,6 тис. сімей. Загальна кількість домогосподарств в області – 430316. Кількість сімей, яким перепризначена субсидія на наступний період з травня 2017 року становить 218,4 тис., що складає 81,7%.
«Станом на 1 липня нараховано субсидій на загальну суму 1 619,0 млн. гривень проти 1 759,7 млн. гривень за відповідний період 2016 року», – зазначила вона.
На виконання постанови Кабміну від 23.08.2016 № 534 організаціями-надавачами послуг здійснено розрахунки та повернуто до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення.
«Станом на 1.серпня сума невикористаних субсидій, що повертаються до бюджету, становить – 472,7 млн. гривень, із них: 14,7 млн. гривень електропостачання; 77,6 млн. гривень – теплопостачання; 338,8 млн. гривень – газопостачання; 41,6 млн. гривень – постачання холодної, гарячої води та водовідведення», – говорила Валентина Соболєва.
Чисельність отримувачів субсидії, включених до списків підприємств надавачів послуг, у яких на рахунках залишилися частина невикористаних субсидій, становить: з електропостачання – 1 760, з газопостачання – 111 805. Чисельність отримувачів субсидії, що звернулися до структурних підрозділів соціального захисту населення РДА, міських рад з заявою щодо виплати частин невикористаних субсидій, становить 72 324 осіб, що складає 64% від загальної кількості.
За оперативними даними, станом на 1 серпня загальна сума частин невикористаних сум субсидій, що підлягають монетизації і включені до списків підприємств-надавачів послуг, становить 72,6 млн. гривні, у тому числі: з електропостачання – 0,23 млн. гривень, з газопостачання – 72,3 млн. гривень.
Максимальний розмір повернутої субсидії, що підлягає монетизації становить: з електропостачання – 135 гривень, з газопостачання – 695,79 гривні.
Нагадаємо, що у квітні 2017 року 289,6 тис. сімей на Сумщині одержували субсидію на житлово-комунальні послуги, що становить 67,3% від кількості домогосподарств області.
Органами соцзахисту населення відповідно до Положення після закінчення строку отримання субсидії самостійно здійснюється розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Кількість сімей, які потребують перепризначення субсидії на наступний період з травня 2017 року, термін отримання субсидії яких закінчився у квітні 2017 року становить 275,9 тисячі.