Історія сумського Героя Небесної Сотні Олексія Братушки
Сумчанин Олексій Братушка загинув від кулі снайпера у Києві 20 лютого 2014 року. Посмертно йому надали звання Героя України, Героя Небесної Сотні та “Почесного громадянина міста Суми”.
На момент загибелі Олексію Братушці було 38 років. У нього залишилися батьки, дружина, донька та син.
Навчався Олексій Братушка у Сумській школі №11, тепер вона названа на його честь. У навчальному закладі облаштували невеличкий музей, присвячений Революції Гідності. Фото з Майдану та особисті речі Героя Небесної Сотні Олексія Братушки сюди принесли рідні та знайомі колишнього учня.

Олексій Братушка працював столяром на СМНВО імені М. В. Фрунзе. Також після закінчення сумського університету займався підприємницькою діяльністю.
Батько Олексія — Сергій Братушка пригадує: у сина завжди було загострене почуття справедливості, він брав участь у Помаранчевій революції 2004 року, і поїхав на Майдан у 2014.” Я просив: “Льоша, побудь у Сумах, тут же є Майдан, відробив – ввечері туди, на Майдан”. Він каже: “Ти що, не розумієш. Якщо київський Майдан прихлопнуть – всі Майдани прихлопнуть”. Розумію, що якби не Майдан, де він загинув, він би в перші дні був би на Донбасі. Я б його не втримав. Та й не намагався б, тому що те марно”, – розповів батько.
“Коли він побачив побоїще 18-го лютого, він, звичайно, не витримав і почав збиратися. Батько відчував, що може його втратити. Він його відмовляв. Але Олексій сказав: “Батю, не роби із мене пацюка. Я повернуся за два дні”. Обіцянку він виконав. Він повернувся, але, на жаль, у труні”, — говорить Оксана Яковенко.

“У Києві Олексій Братушка подзвонив своїй подрузі Ані і запитав, як же дістатися до Майдану. Аня сказала: “Льошо, може ти заночуєш у нас, а ми завтра із тобою разом підемо на Майдан із друзями?”. Він сказав: “Та ні, якось я вже сам тут і залишуся”, — розповідає вчителька.
На Майдані Олексій Братушка приєднався до Львівської сотні, тому що вона стояла на передовій. “Тобто, він став там, де свистять кулі”, — згадує Оксана Яковенко.

За два дні рідним повідомили про його загибель. Кульове поранення від снайпера Олексій отримав на вулиці Інститутській. Поховали чоловіка 24 лютого на центральному цвинтарі у Сумах.
В одному з інтерв’ю Суспільному батько Олексія, Сергій Братушка, сказав: “Стільки років минуло. З одного боку, мав заспокоїтись, а з іншого боку – щодня сумую, щодня він в думках. Він був для мене опора, надія, радник, і все це в одну секунду було втрачено”.
20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні. Саме цього дня у 2014 році в середмісті Києва загинуло найбільше активістів Євромайдану — 48 людей.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ