Камери відеоспостереження у Сумах: як впроваджують програму “Безпечне місто”
У Сумській громаді третій рік реалізовують програму “Безпечне місто”. Нині мають 154 камери відеоспостереження, з яких три роботизовані. Встановлюють їх у людних місцях та на перехрестях, а доступ до записів мають поліціянти, патрульні та працівники СБУ.
Програму “Безпечне місто” розпочали у 2021 році, розповів секретар Сумської міськради Олег Рєзнік: “Було виділено на перший етап 3,1 млн грн. Ми цей етап реалізували. І на ці кошти було встановлено камери відеоспостереження саме на в’їзді та виїзді в місто Суми”.
Другий етап, за його інформацією, стартував у 2022 році: “11, 5 млн грн було виділено із Сумського міського бюджету, з бюджету громади саме на встановлення цих камер відеоспостереження. Нині, коли ми їдемо містом Суми, то бачимо, що основні перехрестя, основні мости, потім теж додалися на в’їзді-виїзді. На другому етапі встановлені робочі місця, а саме чотири робочих місця, які ведуть контроль саме за цими камерами відеоспостереження. Одне робоче місце – це виконавчий комітет Сумської міської ради, одне місце — Служба безпеки, Національна поліція і Патрульна поліція”.
Цьогоріч, за словами Олега Рєзніка, планують збільшити кількість таких відеокамер. Також третій етап передбачає встановлення камер із програмою розпізнавання облич.
“У місцях скупчення людей – сюди камери встановити, а також повністю закриття міста з розпізнаванням облич. Тобто, якщо якісь прикмети пошуку людини – червона шапка, жовта куртка, зелені кросівки, – це в базу забивається і вже, де камери стоять, пошукова система шукає і показує, де людина була, куди вона переміщувалася”, — сказав секретар Сумської міськради.
Щоб повністю охопити місто відеонаглядом, зазначив Олег Рєзнік, потрібно до 300 камер. Як швидко вони з’являться на вулицях міста, залежить від того, чи виділять гроші на це депутати Сумської міської ради.