Конотоп очима туриста з Коломиї. Місто козацької слави і неформальна столиця Гуцульщини
Туристка з Коломиї вирішила порівняти два українських міста. Знайшла п’ять відмінностей, які відрізняють Конотоп і Коломию. Ось, що з цього вийшло.
Архітектура
Перше, що впадає в очі туристу, який у Конотопі вперше — широкі вулиці. Кожному місту притаманні свої архітектурні особливості. У Коломиї — вузькі вулички зі старовинними будинками. На деяких досі збереглася австрійська ліпка. У Конотопі ж більшість будинків збудовані у XX столітті.
Говірка
У Західній Україні переважно спілкуються українською мовою зі своєрідною прикарпатською говіркою. Наприклад, найчастіше сковорідку називають «пательнею», а картоплю «мандибуркою» чи «бульбою». У Конотопі ж більшість населення говорить на суржику. Наприклад, помітила, що у Конотопі холодець називають «захолодом».
Рух у місті
Конотоп — дуже спокійне місто у порівнянні з Коломиєю. Люди тут нікуди не поспішають і, здається, навіть автобуси курсують повільніше. У Коломиї всі завжди кудись спішать, навіть розмовляють похапцем.
Трамваї
Крім автобусів, Конотопом курсують трамваї. Це одна з найкоротших мереж в Україні. Місцеві мешканці кажуть, що колись Конотоп хотіли зробити обласним центром, тому й вирішили збудувати трамвай. У Коломиї взагалі немає такого виду транспорту.
Пам’ятники
Однією з головних локацій у Конотопі, де фотографуються туристи, є пам’ятник коню. В Коломиї переважають пам’ятники відомим особистостям, а головною локацією, де фотографуються туристи є музей «Писанки».
Авторка тексту — Владислава Данилів