Майструє кораблі та вишиває: військовий Олександр Барашев про своє хобі в умовах війни
Майстрував кораблі, вишивав картини, а нині служить в роті охорони. Військовослужбовець Олександр Барашев показав свої доробки та розповів, як їх створював.
Майстер на всі руки. Так про військовослужбовця Олександра Барашева кажуть його рідні та знайомі. Чоловік має кілька хобі.
“Вироби з деревини: тобто, розкладні столи, стільці.Також, вироби з лози пробував, картини пробував. Навіть вишиванку Любов Миколаївні, моїй тещі, вишив. Три з половиною роки також, вона викрійку зробила і попросила вишити. Але там взагалі складна робота – дві на дві клітинки стрибати треба. Особливо вітрильники мені подобається робити, але це – дуже кропітка робота, в порівнянні не йде ні з чим”, — розповідає Олександр Барашев.
Цю модель-копію вітрильного військового корабля Галеон Олександр створював упродовж трьох із половиною років. Чоловік розповів: “Спочатку робиться повністю конструкція, потім на неї нашиваються дощечки. Це все підгинається, розпарюється, наждаками дороблюється. Все приклеюється, фарбується пензликами: пензлики від 1 міліметру – до 2-3 міліметрів. Це треба було все зробити. Наприклад, якщо ви звернете увагу, тут є човник такий невеличкий, тут і весла є, ну все, як на справжньому кораблі. Тут гармати, якщо теж взяти, то вони теж розбірні. Все рухається”.
У доробку майстра понад два десятки власноруч вишитих робіт. Приміром ось ці ікони, вишиті бісером. Над кожною з них він працював близько трьох місяців.
А щоб вишити таку картину Олександру знадобилось пів року, говорить майстер: “Ось ця робота – 92500 клітинок. Нитки не вигорають, нічого. Це картина така є, французький художник, не пам’ятаю. Вона зараз знаходиться у Нью-Йоркському музеї. Називається “Хлопець з дівчиною на гойдалці”. Я люблю такі картини вишивати, які там десь у музеї висять, чи ще де. Або ось, наприклад: “Рись на дереві”. Дуже точно. Тут, якщо помітите є в одну нитку (вишивка), у дві нитки. Тут навіть вуса ось. Як в 3D вона вийшла”.
Займається вишивкою Олександр Барашев понад 10 років. Допомогли знайти йому це хобі колеги з податкової служби. “Я працював завжди в жіночому колективі. Там показували свої картини. Ну, думаю, і я спробую. І, як то кажуть, усіх пере… вишивав (сміється)”, — ділиться Олександр.
Пів року тому Олександр Барашев пішов служити в роту охорони Охтирського районного центру комплектування. Через повномасштабне вторгнення російських військ він не встиг закінчити ще один вітрильний корабель. “Метр двадцять буде в довжину, вже корпус готовий, просто часу не вистачає. Зараз війна, самі розумієте, що зараз натхнення цим займатися.. воно є, але дуже-дуже рідко виходить. В основному, робота і домашні клопоти, як то кажуть. А це – поки що почекає”, — говорить чоловік.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ