Депутати облради вирішували долю аптечного складу в Глухові
До Глухова з робочим візитом завітали депутати обласної ради та представники управління майном, аби ознайомитися з роботою Комунального оптово-роздрібного підприємства «Глухівський міжрайонний аптечний склад». Тут склалася досить складна фінансова ситуація і підприємство закриває рік зі збитками.
На сьогодні існує три варіанти виходу з ситуації: закрити склад, надати оборотні кошти на закупівлю ліків і перекрити фінансові борги з обласного бюджету, або передати підприємство до комунальної власності територіальної громади Глухова. Про це радилися з головами тергромад.
Треба рятувати аптечний склад, – такий вердикт усіх присутніх, бо він несе соціальну складову. Склад обслуговує 36 ФАПів та два аптечні пункти у громадах північного регіону області. Окрім цього забезпечує тяжкохворих психотропними ліками та прекурсорами. «У нас на наступний рік 24 млн грн не вистачає в обласному бюджеті по системі охорони здоров’я, утім, цей склад закривати не можна. Тому ми звертаємося до керівників громад з проханням надати кошти для функціонування підприємства. Бо при його закритті це вдарить саме по жителям громад», – наголосив перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.
Депутат обласної ради, начальник відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності Микита Баня акцентував увагу, що збереження аптечного складу можливе лише за умови співпраці різних рівнів влади. Він навів приклад, що в аптечному складі в Охтирці ситуація також складна. Але там погодилися допомогти закладу аграрні підприємства. «По-перше, треба чітко визначити план розвитку, на який погодяться громади щодо співпраці з комунальним закладом. По-друге, треба врахувати побажання та пропозиції усіх сторін. Це дасть можливість у повному обсязі забезпечити людей необхідними препаратами», – сказав Микита Баня.
Олександр Стрельченко запропонував керівництву аптечного складу надати бізнес-план, в якому прописати потреби по кожній громаді. А присутнім – зібратися у такому ж складі вже наступного тижня, аби опрацювати пропозиції, визначитися із коштами та погодити подальшу роботу. «Головне, що громади підтримують необхідність функціонування аптечного складу і виразили готовність підтримувати його фінансово», – резюмував Стрельченко.