На Сумщині відзначили артилеристів та саперів
До Дня ракетних військ та артилерії, а також з нагоди Дня інженерних військ, які відзначають 3-го листопада, на Сумщині нагородили військовослужбовців.
Спочатку пам’ятними знаками, медалями та грамотами відзначили артилеристів.
Олександр Комаров — з Києва. До повномасштабного вторгнення працював вчителем. Служити пішов наприкінці лютого. “24-го числа пішов до прикордонників, бо там служив строкову службу. Там було вже все набрано, тому я пішов куди брали — в артилерію. Я не скажу, що я себе відчуваю на 100 відсотків військовим. Все ж таки, окрім строкової служби в 18 років (пів життя тому), я не служив. Тому наразі, я вважаю, що треба просто робити те, що є ефективним для того, щоб захистити нашу державу”, – розповів Олександр Комаров.
Серед нагороджених — Сергій Мельниченко. В артилерії служить майже пів року, разом зі своїм сином. “Сам пішов в центр комплектування, попросився. Бо син почав служити із лютого місяця, в перших рядах. І я пішов до нього, щоб разом. Батько з сином, воно все-таки якось буде більш-менш”, – говорить чоловік.
“Як кажуть серед піхоти: “Піхота – це цариця полів, а артилерія – це бог війни”. Тому що ви дійсно неодноразово доводили і своєю ратною працею, своїм натхненням і впевненістю в перемозі переламували хід війни на наш бік”, – сказав командувач ОТУ “Суми” Олександр Нестеренко.
Після нагородження артилеристів відзначили військовослужбовців інженерних військ. “Ви ті люди, які в разі оборони закриваєте передній край мінно-вибуховими загородженнями. А в разі наступу – перші пророблюєте проходи в мінно-вибухових загородженнях противника для того, щоб наша піхота, наші танкісти подолали передній край успішно і розгромили ворога”, сказав Олександр Нестеренко.
Сапер Геннадій розповідає, як потрапив у інженерні війська. “Батько пішов у центр комплектування і я не міг залишити це просто так і пішов за батьком. Я в університеті проходив військову кафедру і там було мінування, міни. Я сказав, що розуміюсь в цьому і сюди потрапив. Саперство — це дуже класна штука. Там можна натворити трішечки пакостей і ворог про це не буде знати: звідки воно і як воно було зроблено”, – розповідає чоловік.
Олександра мобілізували на початку весни, він теж один із тих, хто отримав відзнаку. “Загальна справа наша, тобто мого підрозділу — це мінно-вибухова справа, розвідка інженерна. Вона досить складна, але, з іншого боку, у нас є професіонали, які тут були, маленька рота. Та за воєнним станом вона розширилась, особовий склад роти розширився та мобілізовані всі прийшли сюди з великою мотивацією. Більшість тут зустрічали ворога 24 лютого, тому тут всі партизани, які удостоєні відзнаки партизанської”, – розповів військовий.
Загалом до професійного свята відзнаки отримали 49 артилеристів та 34 інженери.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ