На Сумщині вогнеборці чотири рази приборкували масштабні загоряння сухої рослинності
Упродовж 30 березня пожежно-рятувальні підрозділи приборкували чотири масштабних загоряння в Шосткинському районі та на території Путивльської, Буринської об’єднаних територіальних громад.
На Путивльщині упродовж доби вогнеборці двічі виїздили на гасіння таких пожеж. О 13:21 надійшла інформація про загоряння залишків сухої рослинності поблизу с. Скуносове. Полум’я охопило площу майже 8 га. А о 23:22 рятувальники отримали повідомлення про пожежу поблизу с. Корольки, де площа горіння складала близько 7 га. Для гасіння необхідна була значна кількість води, тому автоцистерни довелося направляти до найближчих водонапірних башт, що знаходилися в 1 км та 8 км відповідно, від осередків горіння. В обох випадках загоряння були локалізовані та відвернена небезпека перекидання вогню на розташовані неподалік лісопосадки, а в с. Корольки – ще й і житлові будинки. О 16:40 та 04:13 відповідно, пожежі були ліквідовані.
О 15:34 до буринських рятувальників надійшло повідомлення про пожежу сухої рослинності поблизу с. Дич. На гасіння прибуло відділення чергового караулу 23-ї державної пожежно-рятувальної частини з м. Буринь. Як було встановлено, вогонь охопив площу близько 4 га. О 17:08 вдалося локалізувати загоряння, зупинивши просування його в бік населеного пункту та відвернути небезпеку перекидання полум’я на очерет. О 18:10 пожежу приборкали. Активну участь в гасінні масштабного загоряння взяв місцевий 18-річний житель, який і викликав рятувальників.
О 17:14 чергове відділення 30-го державного пожежно-рятувального посту було викликане в смт Вороніж, Шосткинського району, де на відкритій території загорілися залишки сухої рослинності та розташовані поруч близько 12 куб. м дров. О 17:33 вогнеборці локалізували пожежу, а о 18:09 – ліквідували.
Всього на гасіння цих чотирьох пожеж сухої рослинності залучалося 13 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
За попередніми висновками фахівців, всі ці загоряння спричинило необережне поводження з вогнем. Рятувальники наголошують, з потеплінням зросла пожежна небезпека, тому громадянам треба бути обережними з вогнем, не спалювати сухостій та сміття, не провокувати пожежі у природних екосистемах, а при виявленні займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонувати за номером «101»!