Нове слово в маскуванні для військових: шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави
Владислава Міщанчук, учениця 9 класу Шосткинської спеціалізованої школи №1, вразила наукову спільноту своїм винахідливим проектом: маскувальною сіткою з трави. У результаті – ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.
Ідею сітки Влада побачила в інтернеті.
«Я побачила цікавий пост, де чоловік робив маскувальні сітки. Була спроба з ним зв’язатися, але, на жаль, ніякої інформації по технології дізнатись не вдалось. Тому вирішила зробити сама», – говорить Владислава.
В процесі роботи їй допомагали наставниці: вчителька хімії школи №1 Марина Мечик та старша викладачка кафедри хімічної технології високомолекулярних сполук Шосткинського інституту Сум ДУ Оксана Павленко.
Перший етап експерименту Владислава проводила на власному балконі, де на сітчасту основу вона посіяла газонну траву. Вже за тиждень зелень піднялась на 10 см. Далі, в лабораторії інституту, траву обробили сумішшю консервантів, підібраних експериментальним шляхом – гліцерином та діетиленгліколем.
Ця екологічна альтернатива синтетичним маскувальним сіткам володіє низкою переваг:
- Легкість. Завдяки використанню природних матеріалів сітка Владислави значно легша, ніж синтетичні аналоги, що робить її зручною для транспортування та використання.
- Економічність. Виготовлення сітки з трави значно дешевше, ніж синтетичних варіантів. Це робить її доступнішою для широкого кола користувачів.
- Екологічність. На відміну від синтетики, яка розкладається століттями, сітка Владислави біорозкладається, не завдаючи шкоди довкіллю.
- Практичність. Сітка з трави швидко висихає після намокання, не втрачаючи своїх маскувальних властивостей. Крім того, вона не викликає алергії, що робить її безпечною для використання.
- Універсальність. Сітку можна виготовляти будь-якого розміру та форми, а також використовувати для створення кікімор, маскування великої зброї, транспорта тощо.
«Приємно, що є діти, які цікавляться науковою діяльністю. Бо саме молоді доведеться відновлювати нашу країну. Працюємо всі разом для Перемоги!», – наголошує Марина Мечик.
Владислава не збирається зупинятися на досягнутому. У наступному навчальному році вона планує продовжити роботу над проектом разом зі своїми наставницями. Їхня мета – підібрати для сітки фарби, які б дозволяли їй адаптуватися до різних сезонів та ландшафтів.
маскувальна еко-сітка
Цікаво, що минулими роками ще одна учениця Марини Мечик Дар’я Лобунець створила папір з водоростей. Ця розробка була визнана кращою у Національному етапі Олімпіади геніїв “GENIUS Olimpiad Ukraine”. Проєкт Дар’ї з виборов Золоту медаль.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ