Олександр Стрельченко: Кількість критично бідних українців зростає
«За даними Держстатистики, майже 34% громадян країни (14 млн) отримують в місяць менше фактичного прожиткового мінімуму. При цьому фінансова прірва між найбагатшими і найбіднішими українцями за рік ще збільшилася», – наголосив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.
Політик зазначає, що за 5 років кількість критично бідних українців зросла з 15 до 25 відсотків. А половина населення опинилася ще й у полоні енергетичної бідності. У той час як комунальні тарифи зросли в 4-8 разів, середня зарплата – в 2,6 рази, пенсія – всього на 80%, а ряд виплат залишається незмінним з 2014 року. Наприклад, при народженні дитини. У результаті, майже кожна друга родина вимушена була звертатися за субсидією.
Як не дивно, але майже кожен другий працюючий українець знаходиться за межею бідності. Стає також недоступною медична допомога. За різними підрахунками, від 50 до 70% населення займається самолікуванням через нестачу фінансів на ліки та лікарів.
«Найбільша сума коштів у родині йде на харчування та оплату ЖКГ. А якщо взяти до уваги, що середня зарплата на Сумщині складає 7680 грн, то можна порахувати, на що її вистачить! При цьому в Сумській області, як і у всій країні, високий відсоток безробіття, і 30% тих, хто не може знайти роботу – молодь до 35 років. Середній розмір допомоги по безробіттю на Сумщині становить 2340 грн. Заборгованість із зарплати в області складає 254 млн грн. Такі мізерні нарахування, заборгованість по зарплаті, відсутність роботи, спонукають не тільки молодь, а й старше покоління і кваліфікованих працівників покидати Україну. І нас навіть ООН попередила, що, якщо така тенденція продовжиться, то до 2050 року населення України може скоротитися на 18%», – резюмував Олександр Стрельченко.