Петиція працівників Сумського НВО за добу зібрала необхідну кількість голосів
Учора, 23 лютого, В’ячеслав Петренко створив петицію «За термінове повернення заборгованості своєчасно не виплачених зарплат зароблених працівниками, на ПАТ “Сумське НВО” а нині фірми прокладки СМНВО-Інжиніринг». Того ж дня вона набрала необхідну кількість голосів і тепер має бути розглянута до 9 березня.
«Мова йде про порушення права на працю громодян України, стосовно нас, як колишніх працівників Акціонерного товариства”СУМСЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ” Всіх нас не задовільняє бездіяльність органів юстиції та правоохоронних органів. Нас, громадян України, свого часу, було прийнято на роботу до Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання імені М.В. Фрунзе (наразі має назву Акціонерне товариство «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання») (далі АТ СМНВО), а тепер СМНВО-Інжиніринг, адреса розташування м. Суми, вул. Горького, 58. Код: 05747991.
На сьогодні це підприємство з найбільшим боргом по зарплаті в Україні!!!
На підприємстві почали виникати проблеми з виплатами заробітної плати, робітники не отримували заробленні законно свої кошти які були зароблені тяжкою працею! Багато робітників були вимушені звільнитися з підприємства за власним бажанням за ч. 3 статті 38 КЗпП України. При звільненні, ми(колишні працівники) не отримали розрахункових коштів, що є грубим порушенням з боку роботодавця статті 116 КЗпП України. У зв’язку з цим, ми звернулися до Ковпаківського районного суду м. Суми з позовними заявами. Наші позови суд задовольнив Іменем України, та забов’язав відповідача АТ “СМНВО”(зараз СМНВО-Інженірінг”) виконати рішення суду. Ми всі звернулися з виконавчими листами до Відділу примусового виконання рішень УЗПВР у Сумській області Північно-Східне МРУ МЮ (м. Суми). Але за 2 роки ми не отримали жодної копійки,рішення суду не виконуються! Закони продовжуть порушуватися! На даний час питання виплати коштів не вирішене, а умисне невиконання судового рішення яке набрало законної сили та/або перешкоджання його виконанню посадовими особами Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) продовжуть мати своє місце. Посадовими особами органу примусового виконання судових рішень (наразі це Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м.Суми), умисно не вживаються всі, передбачені Законом України «Про виконавче провадження», заходи, внаслідок чого належні нам грошові кошти ми до цього часу не отримали.
Власник АТ СМНВО формально перевів працівників на інше своє ж підприємство – АТ «СМНВО-Інжиніринг» (клон АТ СМНВО) (адреса: м. Суми, вул. Ільїнська, 13. Код: 00205618. Власник – громадянин РФ Лук’яненко Володимир Володимирович), через яке тепер проходять усі грошові розрахунки, але у виробництві використовується матеріально-технічна база (потужності) АТ СМНВО- все обладнання(станки,зварювальні апарати,вся технічна база раніше арештована виконавцями та інше). У зв’язку з тим, що всі відомі нам законні методи впливу на боржника вичерпані, просимо Вас як “орган місцевої влади” втрутитися в ситуацію, для припинення зі сторони власника АТ СМНВО-Інженірінг шахрайства та беззаконня. Просимо Вас звернути увагу на бездіяльність Відділу примусового виконання рішень УЗПВР у Сумській області Північно-Східне МРУ МЮ (м. Суми), та на бездіяльність правоохоронних органів в особі ГУ Національної поліції в Сумській області та бездіяльність Прокуратури Сумської області.
З 2017 року ГУ Національної поліції в Сумській області «розслідує» справу за фактом вчинення злочинів невиплати заробітної плати та невиконання судових рішень, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017200000000216 від 27.11.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175, ч. 1 ст. 172, ч. 2 ст. 382, ч. 1 ст. 364 КК України. Результат даних розслідувань повністю відсутній – нікому не повідомлено з порушників законодавства України підозру, ніхто так і не несе відповідальність за скоєне!
Ми зверталисяся неодноразово до ДПС України у Сумській обл., Управління Держпраці України в м.Суми, Пенсійного фонду України у Сумській обл.,а також у вище зазначені- до Прокуратури та Сумський ВП ГУНП, про невиплату нам заборгованості по заробітній платі та повного розрахунку при звільненні з АТ «Сумське НВО» та несплату за нас внесків до Пенсійного фонду та фонду Соціального страхування (не сплачено роботодавцем ЄСВ в Бюджет України з серпня 2019р. по лютий 2020р.).
У вищезазначені органи влади ми зверталися згідно чинного законодавства України, звертали увагу на те що посадові особи АТ «Сумське НВО», які зловживаючи своїм посадовим становищем, систематично не виплачують нам заробітну плату, не сплачують внески до Пенсійного фонду та фонду Соціального страхування, що не тількі протизаконно а також загрозою, що сприяє недоотриманню в бюджет міста та країни, також систематично не виконують судові рішення, що набрали законної сили. Ніхто не хоче займатися правопорушеннями з боку Акціонерного товариства «Сумське науково-виробниче об’єднання – Інжинірінг».
Закони України однакові для всіх!!! Але чомусь службових осіб АТ «Сумське НВО» ці закони не торкаються, до того ж органи влади м.Суми не звертають увагу на порушення прав людини та чинного законодавства України.
Створюється враженння можливого «кришування» Акціонерного товариства «Сумське науково-виробниче об’єднання- Інжинірінг» правоохоронними органами та органами влади в м.Суми. Бездіяльність прокуратури та правоохороних органів вказує на те, що в м.Суми не діють закони України для АТ «Сумське НВО». Навпаки, на порушення законів цім підприємством по відношенню до колишніх працівників всі вищезазначені органи, а також правозахисні, «затуляють очі» не зважаючи на діюче законодавство України та Конституцію.
Тому Ми колишні працівники вищезазначенного підприємства вимагаємо у Вас як у міської Влади зупинити коррупційні схеми вищезазначених органів, відновити справедлівість у нашому місті Суми. Вимагаємо в разі некомпетентності з вашого боку передати інформацію про злочини до ДБР України. Допоможіть нам повернути зароблені чесною працею, та присуджені Іменем України кошти.
Закони України однакові для всіх!» – ідеться у тексті петиції.