Капліну поскаржились на скандальну головиху з Сумського району
Жителі села Верхня Сироватка Сумського району написали лист народному депутату Сергію Капліну, Голові Верховної Ради Андрію Парубію та нардепу від Сумщини Олександру Сугоняці, аби ті допомогли в питанні дострокового припинення повноважень керівника сільради Алли Александрової.
Люди вже зібрали підписи проти голови, але по закону потрібне ще й рішення партії, яка висувала кандидата. Якщо і Каплін проігнорує волю громади, люди погрожують радикальними діями.
Громада Верхньосироватської сільської ради звинувачує Аллу Александрову в гальмуванні процесу будівництва газопроводу в селах Стінки та Залізняк. Через це в грудні 2016 року жителі висловили недовіру та зібрали 1198 підписів про дострокове припинення повноважень сільської голови за народною ініціативою. ЇЇ обрали на посаду за висуванням «Партії простих людей Сергія Капліна». Територіальна виборча комісія згідно вимог закону перевірила правильність і достовірність збору підписів виборців і в установлені терміни направила звернення та рішення територіальної виборчої комісії до вищого керівного органу партії за адресою, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України. Але за вказаною адресою офіс партії виявився відсутнім. 25 січня 2017 року звернення територіальної виборчої комісії було направлення повторно за іншою адресою. Однак, станом на 20 лютого 2017 року відповіді від керівного органу партії не надійшло.
Окрім цього, під час зібрання членів Політради Соціал-демократичної партії нардеп Олександр Сугоняко зазначив, що більшістю голосів була прийнята резолюція, якою роботу Алли Александрової визначили незадовільною у частині освоєння коштів ДФРР, котрі мали б піти на будівництво газопроводу. Таким чином Александровій рекомендували спробувати виправити ситуацію та налагодити контакт з громадою до наступної Політради, що відбудеться 27 лютого. До того ж громада не прийняла за більшістю голосів звіт голови Верхньосироватської сільської ради за проведену роботу в 2016 році.
Нагадаємо, у 2013 році добровільне товариство уклало договір з підрядною організацією «Онікс», яка провела роботи на 2,2 млн. гривень. Для завершення будівництва газопроводу з Держбюджету виділили близько 1,3 млн. гривень та близько 300 тисяч з районного. Між тим, жителі села вклали власні кошти – по 10 тисяч гривень на газифікацію. Наразі роботи в селах призупинені, адже оформити документи та розплатитися з підрядчиками може лише голова сільради, яка затягує вирішення питання. Якщо гроші, виділені з Державного бюджету не використають за призначенням – їх доведеться повернути до державної казни.
Джерело: http://spec-kor.com.ua/