Очільник Сумської РДА: Голови сільрад опікуються лише долею своєї “п’ятої точки”
Такої думки додержується голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко. За його словами, деякі сільські та селищні голови навмисно затягують процес децентралізації:
«Збереження своєї «п’ятої точки» у теплі та перебування на керівній посаді ще хоча б декілька місяців – є бажанням багатьох сільських голів, і ці бажання переважили інтереси громади, – наголосив посадовець. – Процес децентралізації незворотній, а створення громад – це насамперед перевибори, яких очільники сільрад бояться як вогню. Тому спеціально замовчують усі нюанси такої «самостійності» сільської ради, закриваючи очі на всі наслідки та не ведуть роз’яснювальну роботу серед населення.
Одурені люди опиняться таким чином у фінансовій скруті, адже коштів у цих сільських та селищних радах вистачатиме тільки на утримання апарату. Інші бюджетні сфери загрузнуть у боргах, адже державний бюджет у наступному році в пріоритеті ставить новостворені ОТГ і фінансуватиме лише їх. Дотації громадам, які не об’єдналися, будуть надходити тільки на утримання дитячих садочків».
Населенні пункти все одно будуть автоматично приєднанні до інших, але вже без погодження сільських громад, зазначає Дорошенко. І це означає, що вони не зможуть брати участь у голосуванні за очільника громади та не будуть мати представників від свого села – депутатів для захисту інтересів. А ситуація з нестачею коштів призведе людей до стану паніки, вони вийдуть на мітинг, і сільські та селищні голови будуть відповідати перед людьми за свою брехню, вважає посадовець.
«На сьогоднішній день зі всією відповідальністю заявляю: докладу всіх зусиль, щоб ті сільські голови, які проігнорували виборчій процес, поставивши особисті інтереси вище інтересів громад, свого місця в новостворених громадах не знайшли, – підкреслив очільник Сумського району. – Вони залишаться в минулому, бо ніхто більше за них не доклав зусилля для гальмування процесу створення ОТГ, отримання ними прав та коштів для розвитку”.
Додамо, що згідно повідомлення начальника фінансового управління райдержадміністрації Наталії Сенченко, Великовільмівська, Великочернеччинська та Стецьківська сільські ради неспроможні фінансово бути самостійними: коштів, які є в них в розпорядженні, вистачить лише на утримання апарату сільської ради та на 30-50% виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Тоді як новостворені ОТГ (Бездрицька, Миколаївська, Нижньосироватська, Хотінська) отримають близько 40 млн з держбюджету.