До 7 років позбавлення волі засуджено двох учасників організованої групи
У центрі Сум водій наїхав на патрульногоВІДЕО
На Сумщині поменшало учнів та вчителів
Двоє учасників молодіжного стажування поповнили лави сумського самоврядування
У Шосткинську бібліотеку передали книги з різних куточків України
Діти Шосткинщини, евакуйовані з 5-кілометрової зони, отримали гуманітарну допомогуФОТО
У Сумах виконком надав дозволи на літні майданчики і точки з продажу кави
У ДТП на Сумщині потрапило навчальне автоФОТО
Танцювальний дует із Шостки підкорив конкурс у столиціФОТО
Які проєкти з будівництва та відновлення реалізують на Роменщині?
У Конотопі почали відключати боржників від мережі водовідведення
Студентки Шосткинського медколеджу – переможниці міжнародного конкурсу мистецтв
Шоскинський стрибун виграв змагання в Арканзасі
На війні загинув захисник із Конотопщини Віталій Скакун
Водне поло: сумчани – на четвертому місці
На Охтирщині чоловік позбавив життя свого товариша
Колишньому сумському посадовцю заочно повідомлено про підозру у вчиненні держзради
У Тростянці перейменували 62 топоніми
У сумських лучників – дві бронзи
Росіяни вдарили по інфраструктурі Сум
За місяць простою ексмер Сум Лисенко отримав 68 тис. грн зарплатні
Росіяни розмістили РСЗВ “Торнадо” поблизу кордону з північчю Сумщини
У Сумах замінували автовокзалФОТО
На Охтирщині ліквідували пожежу в житловому секторіФОТО
У Сумах завершили обговорення пропозиції перейменування вул. 8-го Березня
За добу від шахраїв постраждали четверо жителів Сумщини
У 73 населених пунктах Сумщини — проблеми із світлом
У Сумах розпочали консультувати фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
Сумчани прихистили у себе 1200 переселенців
Світовий внесок діаспори: українці в науці та мистецтві

Партія «Відродження» вимагає розглянути законопроект про повернення соцгарантій чорнобильцям

26 квітня Україна вшановуватиме вже 33-ті роковини з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Про цю дату на державному рівні зазвичай згадують раз у рік. На жаль, жодна влада за весь період незалежності так і не вирішила проблем чорнобильців. Навіть більше, впродовж останніх п’яти років ці проблеми тільки поглибились – в частині соціального захисту, пільг та виплат, виконання рішень судів на користь постраждалих від ЧАЕС.

Так, у 2014 році базовий чорнобильський закон був змінений, ліквідоване саме поняття «зона посиленого радіоекологічного контролю», скасована частина пільг і фактично заморожені компенсації та пенсії. З 2014 року їх розмір встановлює Кабінет міністрів України. Зменшується й чисельність самих чорнобильців в Україні – на 45% від 2015 року!

Цього тижня у парламенті з вимогою ухвалити спеціальний закон, який повертає соцгарантії чорнобильцям, виступила депутатська група «Партія «Відродження». Про це повідомив народний депутат групи Андрій Шипко. У політсилі переконані: такий крок буде найкращим способом вшанувати тих, хто поклав своє здоров’я заради захисту України й світу від наслідків найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи.

Законопроект про повернення соцгарантій

Упродовж останніх п’яти років чинною владою ухвалювалися документи, які звужували соціальні права чорнобильців. Від січня 2015 року до липня 2018-го кількість чорнобильців, які отримують пільги, скоротилася на 750 тисяч осіб. «Невже до цих людей повернулося здоров’я? Чи у них проблеми зникли?» – наголосив під час виступу з парламентської трибуни народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко. Він нагадав парламентарям, що ще два роки тому нардепи «Відродження» внесли законопроект №6292. Документ розроблявся спільно з чорнобильцями та зібрав десятки тисяч підписів на свою підтримку. Але так і не був внесений до порядку денного. Тож народний депутат звернувся до спікера парламенту Андрія Парубія:

«Шановний пане спікере, два роки тому, на цьому самому місці, я особисто передав вам 10 тисяч підписів чорнобильців та ліквідаторів з однією вимогою – негайно внести законопроект №6292 на розгляд парламенту. Його підтримує увесь зал, усі фракції, усе суспільство. Два роки минуло. Де ці підписи? Ми вимагаємо цього четверга, коли, як ви анонсуєте, буде повна мобілізація у залі, поставити цей чорнобильський законопроект на голосування. Ви побачите повну підтримку! Це буде маленький, але водночас значний крок до розбудови соціально справедливої держави», – заявив Шипко.

Він пояснив, що законопроект №6292 – це довгоочікувана реформа соціальних виплат для чорнобильців. Ним пропонується повністю переглянути пенсійне забезпечення ліквідаторів та постраждалих від ЧАЕС, провести перерахунок виплат, розмірів державної допомоги на оздоровлення та харчування, зробити доступнішим лікування. Фактично цей проект закону є першою спробою за багато років навести лад у системі соцзахисту чорнобильців. Його текст написаний на основі звернень чорнобильських організацій до Партії «Відродження» та в тісній співпраці з ними, додає голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

«Наша політична сила допомагає чорнобильцям не тільки напередодні 26 квітня, а щодня – це наша системна робота. Тим часом держава фактично не бажає визнавати, що в Україні проживають майже 2 мільйони людей, постраждалих від аварії у Чорнобилі. Не виконуються повною мірою соціальні зобов’язання перед ними, а це – гідний рівень пенсій, надбавки на продукти харчування, на оздоровлення. 120 гривень у рік сьогодні становить виплата на оздоровлення, її розмір не змінювався з 2005 року. Чи вистачає цих коштів, аби оздоровитися?» –говорить Володимир Пилипенко.

За словами політика, Партія «Відродження» упродовж року провела численні зустрічі як з чорнобильськими організаціями, так і з представниками української влади, зокрема, спікером парламенту Андрієм Парубієм у 2017 році. В результаті голова Верховної Ради пообіцяв внести цей проект закону до порядку денного парламенту. Однак цього й досі не сталося. Пилипенко зауважив, що виборами українська влада цікавилася більше, ніж долею чорнобильців.

Боротьба в судах та звернення до Ради Європи

Реєстрація законопроекту №6292 у Верховній Раді – не єдиний напрям діяльності Партії «Відродження» з метою відновлення законних прав чорнобильців, зазначає Пилипенко. Ще один формат роботи політсили – юридичні консультації, а також допомога чорнобильцям в українських судах щодо вимоги перерахунку пенсій.

Для цього юридична команда Партії «Відродження» розробила проекти заяви до Пенсійного фонду України та позовної заяви для ліквідаторів-військовослужбовців. Зразки цих заяв можна завантажити на сайті Партії «Відродження», заповнити їх і звернутися до органів Пенсійного фонду або відразу до суду, вимагаючи перерахунку пенсії в судовому порядку.

«Нині партійні юристи розробили такі самі стандартні заяви й для цивільних осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. За таким самим алгоритмом цивільні ліквідатори можуть завантажити зразки заяв на сайті Партії «Відродження», заповнити їх і звернутися до відповідних органів з вимогою перерахунку пенсій, як того вимагає чинне законодавство, – пояснив Пилипенко. – Ми вважаємо, що якщо влада не хоче вирішувати проблем чорнобильців, користуючись методами законодавчих змін або рішень уряду, то потрібно допомогти людям відстояти свої законні виплати в судовому порядку. І таке відновлення справедливості має стосуватися усіх чорнобильців. Я сподіваюся, що після зміни влади в Україні будуть принципово інші підходи до їх проблем. Так нам вдасться повернути соціальні гарантії людям, на долю, життя та здоров’я яких вплинула трагедія на Чорнобильській АЕС».

Одним з останніх спільних кроків Партії «Відродження» та чорнобильських організацій стало звернення до Ради Європи на ім’я голови комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич. У ньому підписанти просять вжити заходів для забезпечення виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини щодо чорнобильців.

Поділитися в соціальних мережах
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника
ЄС офіційно визнає Україну кандидатом на вступ: проєкт рішення