Жінки України вважають, що можуть бути рушійною силою позитивних змін в суспільстві
Нещодавно відбувся Перший Національний з’їзд жінок України, який був організований платформою «Жінки за Мир». Серед присутніх і представники Сумщини. Очолювала делегацію співголова Національної платформи «Жінки за мир» Тамара Іщенко.
Вона говорить, що саме жіноцтво уособлює мир, тепло, любов. Тому представниці прекрасної половини людства вирішили об’єднатися в Національну платформу, аби спільними зусиллями допомагати зберегти єдність і відновити мир в нашій країні.
«На конференції, на яку зібралися понад тисячі жінок із усіх, без виключення, регіонів України, затвердили план спільних дій для реалізації мирних жіночих ініціатив «Національний діалог для досягнення миру, взаєморозуміння і соціального добробуту». Серед іншого, взяли участь в опитуванні «Соціальний барометр», – розповідає Тамара Іщенко.
Опитування, говорить Тамара Дмитрівна, стосувалося соціально-економічних і політичних процесів в країні, в ході якого українські жінки відповіли на 8 питань.
Серед них: яку реформу в Україні можна вважати найбільш успішною за останні три роки? Тут 85,57% опитаних зазначили, що таких не було. На запитання, яким повинен бути вихід з кризової ситуації в Україні, майже 51% жінок відповіли: проведення позачергових виборів до Верховної Ради, ще понад 32% – відставка Кабінету міністрів, формування нового уряду з новим прем’єр-міністром.
Також більша половина учасниць конференції вважає, що уряд не може підписувати угоду з МВФ, якщо вона йде на шкоду громадянам України, інші 40% – що підписувати угоду можна тільки після опублікування і громадського обговорення.
Щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, то більшість жінок – 65% зійшлися в думці, що треба продовжувати дипломатичні переговори та реалізовувати Мінські угоди. Негативно вони поставилися й щодо скасування вихідних днів 8 березня та 9 травня і вважають (54%) вкрай недостатнім нинішнє представництво жінок в органах влади в Україні.
Дві треті учасниць конференції заявили, що жінки можуть бути рушійною силою позитивних змін в суспільстві. Більш за все можливості для впливу жіночого руху бачать у підвищенні соціального захисту населення (40%), припиненні суспільних конфліктів і попередження їх виникнення (18%), посиленні інституту сім’ї, сімейного благополуччя (16%), захисті громадських та політичних прав (13%) та захисті прав та інтересів дитини (9%).
«Учасниці опитування підкреслили, що вони виступають проти розвитку нетерпимості в суспільстві і радикалізму. На думку платформи «Жінки за Мир», будь-які зміни в демократичній державі повинні відбуватися відповідно до Конституції та законів України», – резюмувала Тамара Іщенко.