Причини втрати волосся у зрілому віці
Більшість людей відчувають деяке випадання волосся у процесі старіння. Порідження волосся може відбуватися разом зі зміною їх структури або кольору. З віком кількість волосяних фолікулів, що знаходяться у фазі зростання, зменшується, внаслідок чого ваша грива стає менш густою. Окремі пасма волосся також починають зменшуватися в діаметрі, створюючи видимість тоншого волосся. Ці зміни нормальні і можуть торкнутися будь-якої людини. У чоловіків зміни часто проявляються у вигляді рідіючої лінії волосся, у той час, як жінки можуть помітити, що лінія їх волосся поступово стає ширшою.
У деяких випадках фактори, пов’язані з процесом старіння, можуть посилити витончення волосся або зробити його більш помітним. Звертаємо вашу увагу на те, що нову інформацію, що стосується казино України та інших ігор, можна знайти за посиланням.
Ось деякі з найбільш поширених причин, і що ви можете зробити зі стоншенням волосся.
Фактори втрати волосся
- Генетика. З роками пасма у всіх стають трохи рідшими. Але якщо випадання волосся або облисіння відбувається у вашій сім’ї, то, за даними Американської академії дерматології (AAD), ви можете бути більш схильні до цієї проблеми. Ви можете помітити зміни і в ранньому віці, оскільки спадкове випадання волосся може початися у підлітковому або 20-річному віці.
- менопауза. Зміна рівня гормонів, що відбувається в період менопаузи, може призвести до витончення волосся. Коли рівень гормонів естрогену та прогестерону знижується, рівень андрогенних гормонів відносно підвищується. Ця зміна може спровокувати випадання волосся.
- Стрес. Тривала напруга або занепокоєння – звичайна справа для організму, у тому числі і для локонів. Коли розум або тіло перебувають у стані стресу, рівень гормону кортизолу підвищується, що починає негативно впливати на нашу шкіру та волосся. Стрес, звісно, може виникнути з різних причин. Але в наші дні він часто виникає через COVID-19. Випадання волосся після COVID дуже схоже на випадання волосся у стані стресу чи психологічної травми.
- Ліки. Випадання волосся є поширеним побічним ефектом багатьох ліків, включаючи ті, що використовуються для лікування раку, артриту, депресії, проблем із серцем, подагри та високого кров’яного тиску. І ці проблеми зі здоров’ям, як правило, стають поширенішими з віком.
- Стан щитовидної залози. Як надмірно, так і недостатньо активна щитовидна залоза може призвести до стоншення або випадання волосся. Проблема зазвичай зникає після початку прийому ліків для балансування рівня гормонів щитовидної залози.
- Дефіцит поживних речовин. Наше волосся складається в основному з білка, і з часом нестача білка в раціоні може негативно вплинути. Це може призвести до того, що людина буде їсти менше та отримувати менше поживних речовин, що може збільшити ймовірність дефіциту поживних речовин, що впливає на волосся, пояснює він.
Що робити з витонченням волосся
Витончення волосся часто піддається лікуванню. Головне – зрозуміти, чи просто ваші пасма стають тоншими через вік або є якась прихована проблема, яку необхідно вирішити. Ось як це зробити.
Зверніться до дерматолога
Запишіться на прийом, якщо ви помітили, що ваше волосся стало виглядати тонше, ніж зазвичай, випадає клаптями або ви почали помічати лисиці.
Різне випадання волосся вимагає різного лікування, тому важливо визначити першопричину. Наприклад, витончення волосся, викликане порушенням роботи щитовидної залози, можна усунути, почавши приймати препарати на лікування. Якщо ж випадання волосся пов’язане з хіміотерапією, то використання спеціальної шапочки, що охолоджує, під час лікування може допомогти звести проблему до мінімуму.
Змініть свої звички щодо догляду за волоссям
Будьте обережні з волоссям, щоб не допустити їх поломки або подальшого пошкодження, яке може призвести до ще більшого витончення волосся. Намагайтеся мити волосся не щодня, а раз на два дні або кілька разів на тиждень, уникайте надмірного розчісування волосся і намагайтеся мінімізувати використання термоінструментів, таких як щипці для завивки або фени.
Зверніть увагу і на вашу поточну процедуру фарбування. Якщо ви фарбуєте волосся, найкраще, якщо це буде зроблено в салоні стилістом, який використовує барвники або системи, які більш м’яко впливають на волосся та допомагають захистити їх.
Перевірте свій раціон
Переконайтеся, що ви отримуєте достатньо калорій в цілому і їсте різноманітні корисні продукти, багаті на поживні речовини. Рекомендується звернути особливу увагу на білок та мінерали, такі як біотин, цинк та магній.
Волосся складається з ланцюжка білків, тому достатнє їх споживання зведе до мінімуму ризик дефіциту поживних речовин, які можуть послабити волосся.