Прості поради, як правильно розпоряджатися коштами
Що таке економія, та навіщо вона потрібна — поради, як розпоряджатися своїм бюджетом.
Як навчитися правильно розпоряджатися грошима?
Від фінансових труднощів не застрахований ніхто. Проблеми з грошима можуть викликати різні фактори. Основною передумовою, яка допоможе уникнути фінансових труднощів є економія, тобто, грамотне розпоряджання грошима.
Що таке “економія” і для чого вона потрібна
Економія – це наука про правильне витрачання коштів. Вона не означає повне обмеження чи відмову від тих чи інших благ, а лише передбачає розумне витрачання коштів та перерозподіл бюджету. Покращити матеріальний статус допоможе не лише економія, але й додаткові джерела доходу. Наприклад, можна знайти дистанційну роботу чи додатковий підробіток, заробляти в онлайн казино, отримуючи безкоштовні фрісіпни та інші бонуси за реєстрацію, давати онлайн уроки, тощо.
В період фінансової кризи вкрай важливо навчитися грамотно витрачати гроші. По-перше, необхідно обмежити непотрібні покупки. Купуйте лише речі першої необхідності, а за покупками у супермаркет ходіть завжди зі списком.
По-друге, купуйте речі у бюджетних магазинах, а при можливості знайдіть певним покупкам безкоштовні альтернативи.
По-третє, не соромтесь спілкуватись з друзями та знайомими, які живуть скромніше за вас. Запитайте у них, де вони купують продукти та одяг, як проводять дозвілля, на що витрачають вільний від роботи час.
По-четверте, почніть економити тут і зараз. Не відкладайте цей процес на потім. Перегляньте ваш бюджет і викиньте з нього непотрібні витрати.
Поради, які допоможуть уникнути боргової ями
У період фінансової кризи люди можуть самі себе заганяти у боргову яму. Уникнути цього допоможуть кілька простих порад:
- Перш за все необхідно заспокоїтись та тверезо оцінити ситуацію. Спробуйте зрозуміти, чому ви опинились у такому стані і наскільки довго цей період може затягнутися.
- Виходячи із вашого місячного бюджету скалдіть список першочергових платежів. Сюди належать зокрема оплата комунальних послуг, продукти харчування, тощо.
- Користуйтесь знижками та пільгами. Наприклад, якщо вам відомо, що у неділю у супермаркеті знижки на фрукти, то купуйте їх лише у неділю.
У період фінансової кризи важливо якомога сильніше затягти паски і пам’ятати, що все це тимчасово.