Як впливають комп’ютерні ігри на організм дитини: користь та шкода від онлайн ігор
Все про вплив комп’ютерних ігор на дитячий організм: можна чи ні дітям грати у віртуальні гри, як вони впливають на психіку дитини та які можуть бути від них наслідки
Комп’ютерні ігри для дітей: за і проти
Завдяки розвитку передових технологій, в наші дні комп’ютер перетворився із предметів розкоші у річ, без якої неможливо уявити сучасне життя. Доступ до ПК мають не лише дорослі, але й діти. При цьому, останні освоюють його в рази швидше та ефективніше, ніж старше покоління.
Чи дійсно комп’ютерні ігри шкодять дітям?
Освоюючи ПК, дитина мимоволі починає цікавитись такими популярними додатками, як Youtube, Tick Tock, знайомиться із соціальними мережами та починає захоплюватись комп’ютерними іграми. При цьому, мова йде не лише про пригодницькі екшени, але й про азартні розваги, які мають безкоштовні ігрові версії та приваблюють гравців щедрими бонусами, наприклад, вітальний без депозита бонус для початківців. У цьому випадку батькам слід бути вкрай обережними та уважними і пильно стежити за тим, на яких саме сайтах проводить час їхнє чадо.
Комп’ютерні ігри можуть нашкодити дитині, проте, користь вони також приносять. У першому випадку серед негативних наслідків онлайн гемблінгу можна виділити:
- проводячи перед комп’ютером багато часу дитина втомлюється;
- з’являється роздратованість, агресія та нервовість, у деяких випадках може проявлятися зворотна реакція – в’ялість;
- у дитини звужується коло інтересів;
- погіршується зір;
- при тривалому перебуванні перед комп’ютером у незручних позах псується осанка, з’являються проблеми з хребтом та суглобами.
Крім цього, комп’ютерні ігри часто містять сцени насилля, вбивства, тощо. Через це діти можуть ставати жорстокими та переносити віртуальну картинку у реальний світ. Дана ситуація може обернутися і в зворотному напрямку: дитина перестає сприймати реальне життя та починає жити у своєму віртуальному ігровому світі.
Яку користь приносять комп’ютерні ігри
Крім негативних наслідків комп’ютерні ігри можуть позитивно впливати на розвиток дитини. Наприклад, вони привчають слідкувати за деталями, реакцію, розвивають дрібну моторику, покращують пам’ять, змушують думати, розвивають уяву, вчать підходити до вирішення завдань творчо та нестандартно. Граючи, дитина вчиться працювати з корисними програмами, а ще комп’ютерні ігри допоможуть цікаво провести вільний час наодинці.
Щоб комп’ютер не шкодив, щодня за ним можна грати не більше 2 годин. Крім цього, батьки повинні стежити за тим, як дитина сидить перед монітором та які вона сайти відвідує.