Сесія Сумської міськради: Чи компенсували ще 36 млн на відшкодування різниці у тарифах?
Компенсувати чи ні податок на додану вартість підприємствам, що обігрівають місто та постачають гарячу воду, вирішували сьогодні депутати Сумської міської ради. Мова йде про відшкодування різниці у тарифах на теплопостачання та гарячу воду. Окрім 180 млн грн, які запланували у бюджеті громади цього року, на відшкодування ПДВ необхідно додати ще 36 мільйонів.
180 млн грн на відшкодування різниці у тарифах депутати міської ради запланували у бюджеті Сумської громади на цей рік. 16 лютого ж мали проголосувати за зміни до Програми, за якою мали виплатити гроші теплопостачальникам. Серед змін – додати до відшкодування тарифів і ПДВ – податку на додану вартість. Це ще 36 млн грн.
Чому не врахували цю суму одразу – пояснив директор департаменту інфраструктури Олександр Журба: “Питання було ще неврегульоване і до кінця невідпрацьоване, як департаментом інфраструктури. І пропозиція була у департаменту фінансів, що це питання стосується державної підтримки, допомоги. Але вже потім, коли в процесі засідання робочої групи та працювали з підприємствами ми зрозуміли, що це питання не відноситься до державної допомоги”.
З жовтня по грудень минулого року міська рада заборгувала Сумським теплопостачальним організаціям загалом 52,4 млн гривень.
Дмитро Васюнін — Директор ТОВ “Сумитеплоенерго” зазначив: “Різниця компенсації в тарифах включає не лише паливну складову, а й інші складові структури тарифу, а саме витрати на експлуатацію, на заробітну плату, на ремонти. Особисто я не заперечую, якщо ці кошти будуть спрямовані виключно на ТОВ “Нафтогазтрейдинг” за розрахунки на природний газ. Є великий ризик, що з 1 березня підприємство буде переведено на постачальника останньої надії, так званий ПОН, що призведе фактично до його банкрутства”.
Микола Войтенко – Голова комісії по відшкодуванню різниці в тарифах пояснює: “Представники державної влади, які запропонували цей меморандум органам місцевого самоврядування, як мінімум, повинні внести зміни в податковий кодекс і звільнити цю різницю в тарифах від сплати ПДВ”. Чоловік додав, що для того, щоб виділити ще 36 млн, їх треба з когось зняти. “Можливо, як варіант, вибрати суму 180 млн, яка виділена, а далі примінити людям ті тарифи, які є на сьогодні, встановлені цього року”, — запропонував Микола Войтенко.
Компенсувати різницю в тарифах на сьогодні міська рада має п’ятьом теплопостачальним підприємствам міста. Це два основних – ТОВ “Сумитеплоенерго” та Котельня Північного промвузла, а також КП “Міськводоканал”, ТОВ “Сумська паляниця” та Котельня національного аграрного університету. Відшкодування відбувається у рамках Меморандуму, який уклали 30 вересня минулого року між Урядом, НАК “Нафтогаз України”, Офісом Президента України та Асоціацією міст України. За документом, тарифи на теплопостачання та гарячу воду залишаються на рівні минулого опалювального сезону, а різниця між цим тарифом та фактичним розміром витрат на виробництво має покриватися з місцевого бюджету.
Чому підписання такого документу не вирішує проблему пояснив експерт громадської організації “Експертна платформа Енергоефективності” Олександр Бойко: “Меморандум –це документ, який нікого ні до чого не зобов’язує. Немає такого документа серед документів в нашій державі. Це такий протокол про наміри. І тому за тих, хто сьогодні займає вищі шаблі в державі, ми платимо разом з вами, з сусідами. Тому що гроші міського бюджету – це наші податки. Ну підписали меморандум. Вийняли з наших кишень гроші”.