Що чекає на сумчан, які не підпишуть декларації з лікарями?
На початок жовтня 470 тисяч жителів області підписали декларації з лікарями первинної ланки (44% від усього населення області). В Україні цей показник становить 45%.
За інформацією управління охорони здоров’я Сумської ОДА, найбільшу кількість декларацій підписали жителі Буринського (64%), Конотопського (63%) і Лебединського (61%) районів. У місті Лебедин найвищий показник серед міст обласного значення – 86%.Низька активність залишається серед інших районів і міст. Так, Шосткинський район має показник лише 4.1%, Шостка – 1% від усіх жителів міста.
Скільки грошей “пішло за пацієнтами” у Сумах?
У Сумах 110 тисяч осіб підписали декларації, це – 46% від загальної кількості жителів.
“У четвертому кварталі Центри вже отримали фінансування від НСЗУ: ЦПМСД №1 – 12 млн 130 тис. гривень, ЦПМСД №2 – 12 млн 880 тис. гривень”, – повідомив заступник міського голови Сум Максим Галицький.
Як обслуговуватимуть тих, хто не має декларації з лікарем?
За кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, держава виділятиме 370 грн із застосуванням вікових коефіцієнтів. Тих, хто не підписав угоду із сімейним лікарем, також будуть облуговуватися за місцем проживання. Додатково ці заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів.
Якщо людина потребує негайного втручання, лікар може надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.
З 2020 року, коли медична реформа запрацює в усіх ланках, лікар не зобов’язаний буде надавати первинну медичну допомогу пацієнту, який відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тільки за тих пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларацію.
Джерело: http://spec-kor.com.ua/