Що таке кіберспорт
Останнім часом слово кіберспорт все частіше виникає в повсякденному житті. Однак, багато хто не вдається в деталі того, що це таке, та які перспективи може відкрити такий напрям. Кіберспорт – це змагання з комп’ютерних ігор. Він може бути не тільки корисним, а ще й дуже прибутковим, адже призові фонди на змаганнях такого типу складаються з дуже великих сум.
Що таке кіберспорт?
Кіберспорт – це спортивне змагання на основі різноманітних відеоігор. Гемблерам знайомі казино з виводом на карту виграшу, а тут призовий фонд формують організатори змагання. Змагання буває 2 типів:
- командне – на «полі» зустрічається 2 і більше команд;
- індивідуальне – кожен гравець грає сам за себе.
Історія кіберспортивних змагань бере свій початок в 1997 році. Саме в той час почали набирати популярність онлайн-шутери. Саме тоді в американця Єйнджела Муньєса виникла думка перетворити процес гри у справжнє видовище, за яким будуть спостерігати гравці.
Він створив «Кіберспортивну професійну лігу» 26 липня 1997 року. Перша гра, яка була проведена саме в рамках нового формату – це популярний шутер Quake. Пізніше організація почала створювати змагання і з інших популярних ігор.
Нові розваги зі спортивним нахилом привернули увагу не тільки глядачів. До них залучилися спонсори з гучними іменами. Також в чергу почали записуватися імениті рекламодавці, котрі хотіли бути причасними до нової розваги. Сьогодні кіберспортивне товариство налічує сотні різних організацій, які проводять такі змагання по всьому світу.
Найбільший призовий фонд
Професіональні кіберспортсмени приходять в цю галузь далеко не заради розваги та інтересу. Вони зацікавлені в реальних коштах, які можна отримати під час турніру. На кожному змаганні є свій приз для переможця, яким може стати вся команда, або окремий гравець, все залежить від умов спонсора.
Призові фонди таких турнірів доволі великі. Їх розмір може вимірятися в сотнях тисячах доларів. В історії цього виду спорту вже є просто неймовірний за розміром приз – це 3 мільйони доларів. Його виплатили за змагання з Dota 2 The International в 2019 році. Звичайно, всі гроші не отримала лише одна команда. Вони були розділені між переможцями з різних дисциплін, а також між командами, які зайняли призові місця на змаганнях. Слід сказати, що навіть за таких умов розмір виграшу просто вражає.
Мобільний кіберспорт
У міру того, як смартфони почали становитися неодмінною частиною життя, почали з’являтися кіберспортивні мобільні змагання. Це доволі просто робити, адже гаджети дуже потужні. Їх порівнюють зі стаціонарними комп’ютерами 2000-х років і смартфони залишать позаду останніх. Завдяки таким технологіям розробники вже успішно випустили на ринок ігрові тайтли, які можна використовувати для кіберспортивних змагань.
Варто зазначити, що такий різновид змагань набагато складніший ніж традиційний, де залучені ПК. Це пов’язано з особливостями управління ігрових персонажів за допомогою сенсорного екрана. Це не завжди дуже зручно та сильно відрізняється від управління на класичній клавіатурі. Звісно, можна використовувати джойстик, який приєднують до смартфона, але на більшості турнірів це заборонено правилами.
Кіберспорт – це самостійний вид спорту, який зараз вже точно не назвуть просто розвагою. До турнірів готуються, тренують та вкладають надзвичайно багато сил, нервів та грошей.