На Сумщині відкрили пам’ятник євреям-жертвам погрому
До 101 річниці Глухівської трагедії на старовинному єврейському цвинтарі відкрили пам’ятник жертвам погрому під час встановлення радянської влади в 1918 році.
Ініціатором увіковічення імен загиблих став керівник музею історії євреїв Глухівщини Михайло Часницький. Він ретельно шукав спонсорів, інформаторів та родичів загиблих не тільки в Україні, а й в Ізраїлі, США.
На мітинг-реквієм прибули представники благодійних організацій, єврейських громад із Сум, Харкова, Шостки, Глухова та родичі загиблих.
“У результаті погрому, який організували війська Центральної Ради, Рославський полк і Циганок, влада в Глухові переходила з рук у руки декілька раз. Тоді загинуло близько 300 євреїв. Голова Чернігівської єврейської громади Семен Бельман з держархіву надіслав мені списки померлих, у яких значаться 105 імен та 5 невідомих – усі вони були поховані на цьому цвинтарі. Тепер їх імена закарбовані на обеліску. Глухів став першим містом в Україні, де встановлено подібний пам’ятник”, – розповів присутнім М. Часницький.
Внизу стели значиться єдина абревіатура на івриті, яка перекладається «Да будуть їхні душі зав’язані в вузлі життя».
Після відкриття пам’ятного знаку рабін Сумської синагоги Єхіель Левітанськи зачитав молитву та поминання на івриті, присутні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та за єврейською традицією до підніжжя пам’ятника поклали камінці – символ вічності.