На Сумщині завершують будівництво модульних будинків для ВПО
У Сумській області добігає кінця будівництво модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомляє Сумська ОВА.
У чому проблема?
Як зауважив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх, більшість жителів, які були вимушені евакуюватись з прикордонних громад, не виїздять в інші регіони України.
З його слів, на сьогодні відновлення зруйнованого житла, а також будівництво осель для вимушено переміщених жителів області – пріоритетні задачі, для вирішення яких важлива підтримка міжнародних партнерів та організацій.
Зокрема як додав начальник ОВА, на сьогодні Сумська область має 40 тисяч евакуйованих громадян, однак робота в цьому напрямку ще триває і важливо забезпечити переміщених осіб гідними умовами для життя.
Яке рішення?
Тому зведення модульних будинків є важливою ініціативою для Сумської області. і ми вдячні нашим міжнародним партнерам за допомогу.
“Основна ідея в тому, що наші люди можуть лишатись на рідній землі. Важливо, що громада підтримала цей проєкт, виділила земельну ділянку, тут проводяться всі необхідні роботи для облаштування повноцінного житла із окремою земельною ділянкою до кожного будинку. Люди, яких війна лишила без домівок, зможуть почати нове життя”, – зазначив очільник області.
Як це працює?
Будівництво ініційоване у межах угоди між Управлінням Верховного Комісара у справах біженців (УВКБ) ООН, Сумською обласною військовою адміністрацією та Нижньосироватською сільською радою.
Проєкт передбачає встановлення 10 дерев’яних модульних будинків різної місткості: малі, середні, великі. Вони будуть пересувними, з дерев’яною конструкцією, утепленням, комбінованою системою опалення, підключенням до водопостачання та водовідведення.
Окрім того, їх оснастять усім необхідним для комфортного проживання — меблями та побутовою технікою.
Також модульне містечко розташоване поблизу важливих об’єктів соціальної інфраструктури, таких як:
- школа,
- дитячий садок,
- амбулаторія.
Також планується облаштування прилеглої території для створення комфортного середовища для мешканців.
Як наголосили в ОВА, перший модульний будинок уже встановлено в Охтирці для сім’ї, яка втратила дім внаслідок обстрілу 8 березня 2022 року.
Координатор системи ООН Матіас Шмале підкреслив, що у 2023 році пілотний проєкт будівництва 100 будинків у Київській та Чернігівській областях був успішно реалізований. У 2024 році програму розширено, і наразі УВКБ ООН планує встановити 300 будинків у постраждалих від війни регіонах, включаючи Сумську область.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ