Найотруйніша на планеті: У Шостці знайшли не пітона, а королівську кобру – експерти
Нещодавно ми повідомляли, що у Шостці посеред вулиці знайшли 3-метрового пітона, проте експерти вважають, що плазун насправді найотруйніша змія на планеті – королівська кобра. Її могли викинути, або вона втекла з тераріуму, повідомляє ТСН.
У Харківському зоопарку повідомили, що знайдений посеред вулиці плазун – це не пітон. Там вважають, що це – королівська кобра. Змію могли ввезти контрабандою, проте вона загинула. “Ми можемо припустити, що її ввезли з Росії та намагалися перенаправити до Європи, але не довезли. Особливість утримання цієї змії у тому, що кормом для неї є інші змії. Тримати такий вид у домашніх умовах – це дуже дороге задоволення”, – вважають у Харківському зоопарку.
Там додали, що, судячи з фото, змію викинули вже мертвою, проте фахівці зоопарку не відкидають, що вона могла виповзти і загинути через несприятливий клімат. Кобра могла належати власникові приватного зоопарку.
Експерт BION Terrarium Center Олексій Марущак також переконаний, що на фото з Шостки найотруйніша змія на планеті – королівська кобра. Фахівець додає, що плазунові могло бути 4-5 років, хоча в природних умовах вони доживають до 20. “Мабуть, купували маленьку, а коли тварина почала досягати дорослих розмірів, просто викинули. Дорослі особини ростуть до 4-5 метрів завдовжки”, – каже Олексій Марущак.
Експерт каже, що змія могла подолати велику відстань та у неї, ймовірно, видалені отруйні зуби. Олексій Марущак зазначає, що кобри не популярні серед українських власників приватних зоопарків, оскільки вони дорогі та потребують особливих умов утримання, як-от тераріуму великого розміру та особливого харчування.
Експертка серпентарію Royal Snakes Ксенія Ісламова вважає, що змія загинула, перебуваючи у чиїсь колекції, а потім її викинули на смітник. “Ця кобра харчується переважно рептиліями: іншими зміями, жабами, ящірками. А якщо припустити, що господар був досить досвідчений, то й утекти такій змії, тим більше її розмірів, було б непросто”, – каже експертка.
Фахівці пояснюють, що законно ввести таку змію в Україну не можна, оскільки це заборонено, а тому вона потрапила до Шостки контрабандою. Проте утримання диких тварин погано регулюється на законодавчому рівні. “У нашому законодавстві я не знаходив, яка відповідальність настає за утримання у себе такої тварини. Єдине, що може бути інкриміновано – жорстоке поводження з тваринами”, – каже Олексій Марущак.