Роменчанин сплатить 17 тисяч за порушення правил самоізоляції
Сумський апеляційний суд залишив без змін постанову Роменського міськрайонного суду, яким жителя міста було притягнено до адмінвідповідальності за порушення карантину.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушник працює на нафтогазовидобувному підприємстві. У серпні цього року його колегу госпіталізували до лікарні із захворювання COVID-19. Оскільки чоловік контактував із хворим, то йому відкрили лікарняний і зобов’язали перебувати на самоізоляції. Проте, попри вказівки сімейного лікаря особа неодноразово порушувала правила карантину. Зокрема, за свідченням медика, чоловік замість того, щоб здати аналіз ПЛР прийшов в лікарню та, зайшовши до її кабінету, почав вимагати листок непрацездатності. На зауваження та пояснення лікаря, що наразі він не може знаходитись у приміщенні поліклініки та спершу має здати ПЛР-тест, адже від його результату залежить термін самоізоляції, правопорушник не реагував. Разом з тим, зазначав, що має летіти у Турцію, тому не хоче здавати жодних аналізів. Лікарці довелося викликати працівників поліції, які й склали на чоловіка протокол про вчинення ним адмінправопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).
Постановою Роменського міськрайонного суду особу було визнано винною у вчиненні адмінправопорушення та накладено штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 17000 гривень. Окрім того, стягнено з порушника карантину 420 гривень судового збору.
Проте, чоловік не погодився з таким рішенням місцевого суду та намагався оскаржити його в суді апеляційній інстанції. Під час судового розгляду в Сумському апеляційному суді він зазначав, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, яке йому інкримінують. У контакті з хворим він не перебував. Про те, що йому потрібно знаходитись на самоізоляції його повідомила лікар по телефону, ніяких розписок про самоізоляцію він нікому не давав. Натомість у день, коли на нього склали протокол про адмінправопорушення, він просто зайшов до лікаря, аби забрати листок тимчасової непрацездатності. Разом з тим, лікар сказала, що лікарняний не віддасть, оскільки ним порушені правила самоізоляції. Чому медик написала заяву в поліцію він пояснити не може й в її кабінеті він не «буянив».
Розглянувши апеляційну скаргу, Сумський апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції про притягнення особи до адміністративної відповідальності, адже в матеріалах справи наявні беззаперечні докази вини правопорушника.