Сумчанин купив дачу, щоб обкрадати сусідів
Більше сотні членів дачного товариства «Маяк» дякували оперативникам Сумського району за оперативне затримання групи «металевих» крадіїв. Зловмисники діяли з розмахом – вони не лише викрадали металеві вироби з присадибних ділянок та садових будиночків, а й здавали в брухт цілі залізничні контейнери, котрими дачники послуговувались як господарськими підсобними приміщеннями.
Садівниче товариство «Маяк-2010» об‘єднує 13 колишніх кооперативів від різних організацій обласного центру. Колишні вчителі, медики, інженери, а нині – пенсіонери, з початком весни майже живуть на своїх невеличких дачах. Хтось свого часу спромігся звести хоча б якийсь будиночок, а хтось і взагалі обмежився металевою будкою чи контейнером. Говорять: товариство існує виключно на членські внески, самі тягнули водогін, самі, власними силами, облаштовували дорогу. Дбають на городах, бо з них виживають самі, ще й допомагають дітям. Тож навіть не можна уявити той розпач і розгубленість, коли літня людина, приїхавши на свою ділянку, виявила крадіжку майна, чи більш того – зникнення самої «дачі»: замість металевої будочки, де зберігались реманент та господарське начиння, залишилась тільки купа сміття.
«Нам перед травневими святами зрізали роздатковий вузол, серйозно пошкодивши всю систему водопостачання, – каже голова садівничого товариства Михайло Литовченко. – Ми хотіли зробити подарунок нашим садоводам до травневих свят і подати воду для поливу. А мисливці за металом все це зрізали, вивезли й, вочевидь, за копійки здали в брухт! Це близько шести тисяч гривен збитку».
Крадії не розминалися ні з чим: забирали з ділянок ванни, труби, металеві кутики чи обшивку, тазки, часто-густо проникали до будиночків через дах чи зрізали замки з будок, і виносили все, що мало хоч якусь вартість. Більш того, зловмисники, користуючись послугами вантажних таксі та крана-маніпулятора, вивозили та здавали в брухт цілі вагончики, котрими дачники послугувались в якості підсобних приміщень.
«Працівники поліції, розслідуючи цю серію крадіжок, зробили величезний об‘єм роботи: опитувались як самі садоводи, так і жителі навколишніх сіл, перевірялись раніше судимі особи, оперативники влаштували кілька засідок, вираховуючи ймовірне місце наступного злочину. – Коментує ситуацію начальник Сумського райвідділу поліції Віталій Дейниченко. – І така робота дала свій результат – обох підозрюваних було затримано «на гарячому», коли вони зрізали замок та намагались обікрасти залізничний контейнер».
Обидва підозрювані – раніше судимі за скоєння крадіжок, старший із них має ще не погашену судимість. Їм обом уже пред‘явлено звинувачення у скоєнні дванадцяти злочинів, передбачених статтею 185 КК України.
Один із підозрюваних, 30-річний сумчанин, розповідає: свого часу старший товариш запропонував йому заробляти крадіжками. Для чого навіть купив дачну ділянку в цьому садівництві – аби виправдати там свою присутність та мати можливість без будь-яких підозр збирати потрібну інформацію. «На справу» виїздили вранці, щоб уникнути зайвих свідків, працювали швидко, відвозили викрадене на різні металоприймальники, а виручені гроші ділили навпіл. На запитання правоохоронців щодо заробітку, молодий чоловік відповів, що суми були різними – від 200 і до приблизно 1300 гривен, передає Відділ комунікації поліції Сумської області.