Сумчанку пограбували прямо на вулиці
Лише протягом останніх трьох днів на території Сумщини поліцейські зареєстрували 5 грабежів, 4 з яких вдалося розкрити оперативно. Зверталися переважно жінки: скаржились на зловмисників, які зривають золоті вироби, сумки та інші цінні речі.
Саме таким чином від рук зловмисника постраждала 39-річна сумчанка, яка зателефонувала на лінію «102» та повідомила про грабіжника, який біля будинку № 3 по вулиці Даргомижського підбіг до неї, зірвав з шиї золотий ланцюжок із ладанкою та втік.
Іншою жертвою стала жителька Шостки, в якої 33-річний місцевий відібрав сумку, де знаходилися 420 гривень, мобільний телефон та банківська картка. Проте далеко втекти зловмиснику з награбованим не вдалося – його оперативно затримала поліція. Суд уже обрав грабіжнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У Конотопі, біля магазину по вулиці Івана Франка, 42-річний чоловік відкрито викрав велосипед у 54-річної жінки та практично відразу ж був знайдений поліцією.
А в Кролевці правоохоронці виявили 34-річного місцевого жителя, який кілька днів тому заліз через вікно до будинку 69-річної жінки та відкрито викрав 1200 гривень і золотий ланцюжок з хрестиком. Речові докази у грабіжника вилучили та відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 186 «Грабіж, поєднаний з проникненням у житло», яке передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
«По кожному з цих фактів працівники поліції проводять перевірки, відкриті відповідні кримінальні провадження, коментує Руслан Пиняга, заступник начальника ГУНП. – Правоохоронці застерігають громадян: аби не стати жертвою грабіжника, дотримуйтесь певних правил безпеки. У більшості випадків жертвами грабіжників стають саме жінки, молоді дівчата, особи літнього віку та люди у стані сп’яніння. Саме ця категорія громадян невзмозі надати активний спротив грабіжнику під час нападу, і як результат – втрачає свої речі та гроші. Крім того, зловмисники завжди використовують фактор раптового нападу, і часто підстерігають своїх жертв у малолюдних місцях. Тому, аби зменшити ризик несподіваного нападу і грабежу, поліція рекомендує уникати малолюдних, темних місць та сумнівних компаній. По можливості зустрічати своїх близьких у вечірній час. А у випадку, якщо злочин все таки стався, негайно повідомте про це до поліції, зателефонувавши на 102. Пам’ятайте, що оперативне повідомлення про злочин значно підвищує шанси затримати зловмисника по «гарячих слідах».