У лісах Сумщини – нашестя мишей
Миші завжди жили пліч-о-пліч з людьми та про них рідко кажуть в позитивному тоні, зазвичай описують як маленьких, лякливих, але дуже небезпечних гризунів, які здатні завдати значної шкоди не лише вдома, а й у полі, і у лісі.
Для лісівників ці маленькі гризуни є особливо небезпечними, адже вони полюбляють ласувати лісовим насінням, особливо ж їх приваблюють жолуді. Жолудь стоїть на першому місці у меню цих шкідників лісу і вони зовсім не збираються просто так відмовлятися від подібного «делікатесу».
«Створення будь-якого молодого лісу потребує значних зусиль і витрат. В основному для цього використовуємо сіянці, вирощені в лісовому розсаднику. Для створення дубових насаджень нерідко застосовується і метод посіву, завдяки якому виростає більш стійкий і адаптований до різноманітних природніх умов ліс. Для цього заздалегідь заготовляємо жолудь, відповідним чином зберігаємо і готуємо до сівби. Та в сприятливий момент висаджуємо в землю. Але при цьому виникає ризик, що його з’їдять лісові миші. Цей вид гризунів легко адаптується до різноманітного середовища та є дуже плодовитим. Вони заселяють чималі площі лісових угідь, не люблять самотності, тому живуть цілими колоніями і створюють загрозу пошкодження лісових культур», – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.
Середня чисельність лісових мишей останнім часом не перевищувала порогу шкідливості, але не цього року. За словами роменських лісівників, культури дуба, посіяні навесні 2019 року, потерпають від справжнього «мишачого нашестя». Мишина навала з’їдає насіння навіть тоді, коли воно ще не встигло зійти. Так само прориваючи нори та ходи в землі, вони псують кореневу систему, тих маленьких беззахисних дерев, які вже почали проростати. Подібною діяльністю миші значно знижують відсоток приживлюваності культур та додають роботи лісівникам. Адже восени потрібно буде затратити чимало людських ресурсів і відповідно коштів, аби доповнити ділянки і підняти відсоток приживлюваності до нормативної.
Тож на даний момент у роменських лісівників проблема лісових мишей займає у повістці дня чільне місце, повідомляє прес-служба ДП “Роменське ЛГ”.