У Сумах почнуть демонтувати паркани на берегах річок і озер
Сумський міськвиконком розподілив між своїми виконавчими органами повноваження щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, пише shans.com.ua.
Начальник правового управління міськради Олег Чайченко на засіданні виконкому нагадав, що з 21 лютого вступили в силу законодавчі зміни, прийняті ВР ще в листопаді 2019 року. Зокрема, мова йде про заборону обмеження загального водокористування (до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до узбережжя річок, водойм і островів повинен бути безперешкодний і безкоштовний доступ (крім ділянок, на яких розташовані гідротехнічні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори і т. ін.)). За перешкоджання такому доступу (у тому числі шляхом влаштування огороджень або інших конструкцій) на землях прибережних захисних смуг, наданих у користування, або стягнення за нього плати позбавлятимуть права користування ділянками в прибережних зонах.
Крім того, внесено доповнення до КУпАП: порушення вищевказаних норм тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-510 грн) і на посадових осіб – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів (510-850 грн).
З огляду на все це, правове управління запропонувало виконкому внести на розгляд міськради такий розподіл повноважень: контролювати дотримання норм закону буде департамент ресурсних платежів, направляти попередження про знесення огорож у прибережних зонах і організовувати безпосередньо демонтаж – управління архітектури, а приймати рішення про демонтаж – виконком.
– Законом передбачено такий механізм: якщо департамент ресурсних платежів виходить із перевіркою, скажімо, на берег Псла і виявляє там паркан, який перекриває доступ до води (причому неважливо – в оренді ця ділянка, за договором сервітуту або навіть у власності), він складає акт і передає його в управління архітектури. У свою чергу, управління на підставі цього акту спочатку направляє попередження власнику забору про те, що він повинен прибрати його сам, а якщо той протягом 10 днів його не прибирає – готує на виконком рішення про демонтаж, – пояснив Чайченко.
За рішенням виконкому департамент ресурсних платежів і управління архітектури прописали ці нові повноваження в своїх положеннях і затвердили їх на сесії.