У Сумах показали, як дезінфікують маршрутки
Дезінфікувати транспорт щодня мають усі перевізники Сум після рішення міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як проводиться дезінфекція транспорту – погодився продемонструвати сумський приватний перевізник, йдеться в сюжеті UA:СУМИ.
Задля безпеки та щоб не відчувати специфічного запаху під час дезінфекції слюсар Сергій Гужва вдягає спеціальний захисний костюм та респіраторну маску, і розповідає: “Машини після обробки стоять на вулиці, щоб вийшов цей неприємний запах. Змиваю там, де торкаються люди руками, щоб не було алергічних реакцій, бо люди різні і реакція на даний препарат теж різна може бути у людей”.
Маршрутки почали дезінфіковувати двічі на день після надання спеціальних вказівок від Сумської міської ради 13 березня, за словами Олексія Грицана, помічника керівника ПП “Согор”: “На нашому підприємстві налічується більше 70 маршрутних таксі, яким ми закупили спеціальний сертифікований розчин “Дезактін”, яким ми проводимо обробку наших транспортних засобів”.
За словами Олександра Грицана, маршрутки дезінфікують двічі на добу на базі: до виїзду та після.
“Якщо населення сумнівається, то ще поки що доступні вологі серветки, то можна використовувати вологі серветки для того, щоб потриматися за поручень. Це такі от заходи особистої безпеки, і частіше мити руки. І, наголошуємо на дотриманні особистої гігієни ще раз, але зі свого боку ми будемо контролювати, звісно”, – сказала начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Валентина Тищенко.
За словами Валентини Тищенко, якщо порушення таки виявлять, викликатимуть поліцію, яка має відкрити кримінальне провадження за статтею «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням». Санкція статті передбачає штраф у розмірі від 13 до 51 тисячі гривень або позбавлення волі до трьох років.