Суд закрив справу про організацію нападу на нардепа від Сумщини
Сьогодні, 18 листопада, суд задовольнив клопотання обвинуваченого та його захисника про закриття кримінального провадження.
Стороною захисту було заявлено клопотання про закриття кримінального провадження, на думку захисника, прокурор звернувся до суду з обвинувальним актом після закінчення строків досудового розслідування.
Прокурори заперечували проти закриття провадження, стверджували, що обвинувальний акт було передано до канцелярії прокуратури, а останніми – кур’єру для доставки до суду 01.07.2020 року, тобто у останній день строку досудового розслідування. За таких обставин вважають, що підстави для закриття провадження у справі відсутні. Тому просили у задоволенні клопотання сторони захисту відмовити.
В даному випадку прокурор, склавши обвинувальний акт 26.06.2020 року в межах строку досудового розслідування, але звернувся з таким обвинувальним актом до суду лише 03.07.2020 року, тобто поза межами строку, визначеного ст. 219 КПК, то суд вважає клопотання сторони захисту вмотивованим, а доводи прокурора про те, що органом досудового розслідування жодних порушень строків досудового розслідування, зазначених у ст. 219 КПК України не допущено, необґрунтованими.
При цьому суд послався на судову практику ВС, який у своїх рішеннях неодноразово звертав увагу, зокрема органів досудового розслідування і органів прокуратури, на ситуацію коли прокурор склав або затвердив обвинувальний акт у межах строку досудового розслідування, але направив його до суду поза межами визначених у ст.219 КПК строків, то це безальтернативна підстава для закриття судом кримінального провадження відповідно до положень п.10 ч.1 ст.284 КПК.
Ухвала не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її оголошення.
Нагадаємо, інформація про те, що народного депутата України Михайла Ананченка побили невідомі, з’явилася ввечері 15 грудня 2019 року на його сторінці у Facebook. Він пов‘язав цей напад зі своєю політичною діяльністю, а саме з тим, що він мав голосувати за законопроєкт «Про ринок землі».
16 грудня СБУ повідомила, що це була спецоперація, аби попередити замах на двох нардепів від «Слуги народу». Підозрюваним виявися голова Сумської обласної організації ВО «Свобода» Микола Аліфанов.
Суд у справі замовлення побиття двох народних депутатів розпочався 31 липня 2020 року.
Миколу Аліфанова звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: підготовка і співучасть у злочині, та погроза або насильство щодо державного діяча. За останньою передбачено позбавлення волі до семи років.