Суми відвідав керівник програм по гуманітарному розмінуванню АРОРО Майкл Гейман
В Сумах відбулася робоча зустріч кінологів поліції з керівником програм по гуманітарному розмінуванню АРОРО Майклом Гейманом. Її мета – обмін передовим досвідом між партнерськими країнами в розрізі пошуку вибухових речовин та пристроїв, а також обговорення щодо подальшої можливої співпраці в з розмінування території України.
За даними з відкритих джерел, за рік на мінах в Україні загинули 185 цивільних людей і кілька сотень отримали поранення. Нерідко до мережі потрапляють фото комбайнів і тракторів, які наїхали на снаряд чи міну під час збирання врожаю. Це реалії звільнених регіонів. Україна зараз – одна з найбільш замінованих країн світу, і ця проблема – на десятиліття.
Щоб зробити землю непридатною для вирощування сільськогосподарських культур, вистачає кількох діб обстрілів, а щоб прибрати з неї вибухонебезпечні предмети, потрібні місяці роботи саперів.
Наразі Україна не має ні часу, ні достатньої кількості спеціалістів. Повне гуманітарне розмінування коштуватиме мільярди доларів і потребуватиме чимало техніки та спеціалістів.
Саме про це та про способи вирішення проблеми йшлося вчора на зустрічі, яка відбулася в Кінологічному центрі ГУНП в Сумській області між керівництвом центру, в особі Павла Старостенка, представниками вибухотехнічного відділу ГУНП та керівником програм з гуманітарного розмінування міжнародної неприбуткової організації АРОРО (Бельгія) Майклом Гейманом. Представники цієї організації є спеціалістами в галузі практичного застосування систем виявлення мін і вибухових речовин за допомогою тварин, зокрема спеціально навчених на це службових собак та африканських щурів.
На сьогодні, за словами Майкла Геймана, в організації 250 «оперативних» тварин, яких залучають до розмінування територій в деяких країнах світу. З них собак понад 60, всі інші – щури. Спеціалісти, які тренують тварин на пошук вибухівки, вже проводили розмінування територій в таких країнах, як Ангола, Камбоджа, Мозамбік, Зімбабве, Турція, Південний Судан, Азербайджан. Можливо до переліку країн, де організація АРОРО буде проводити гуманітарне розмінування, увійде і Україна. І, можливо, у нас на Сумщині буде навіть створено тренувальний центр, де будуть навчати собак-саперів.
Вчора ж для зарубіжного гостя зробили оглядову екскурсію територією кінологічного центру, показали, як працюють службові собаки з пошуку вибухонебезпечних предметів, а фахівці вибухотехнічного відділу ГУНП в області продемонстрували, з чим саперам поліції доводиться стикатися у своїй повсякденній роботі з розмінування України. Наприкінці зустрічі Майкла Геймана запросили долучитися до приємної місії – посадити дерево.
Ця робоча зустріч кінологів поліції з керівником програм з гуманітарного розмінування міжнародної неприбуткової організації АРОРО Майклом Гейманом, стала можливою за сприяння ректора Сумського національного аграрного університету Володимира Ладики.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ