Сумські опозиціонери б’ють на сполох стосовно недофінансування медичної галузі
«Депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ висловлюють гостре занепокоєння з приводу важкої ситуації, у якій опинилась система охорони здоров’я України і Сумщини зокрема», – заявив голова регіональної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко в ефірі місцевого телеканалу АТВ.
Наразі на Сумщині захворюваність на коронавірус у 14 разів перевищує норму, щоденно фіксується до 50 смертельних випадків від ускладнень хвороби. Стрімке погіршення епідемічної ситуації призводить до зростання навантаження на медичні заклади, лікарів та медичний персонал. Щоб захищати здоров’я і рятувати життя людей, медикам не вистачає обладнання, медикаментів, транспортних засобів. Зростає розрив між фінансовими ресурсами, які передбачені за угодами медичних закладів із НСЗУ та реальними витратами на лікування хворих. Як наслідок, знижується якість надання медичних послуг, зростають ризики закриття лікарень і скорочення персоналу. Заборгованість із заробітної плати медикам Сумщини становить понад 10 млн грн.
«Це дуже несправедливо, що медики, які борються з епідемією, не шкодуючи своїх сил, здоров’я, а іноді й життя, змушені чекати, коли держава віддасть їм зароблені власною важкою працею гроші», – зазначає Олександр Стрельченко.
Представниця ОП-ЗЖ, заступниця Сумського міського голови Тамара Іщенко каже, що Національна служба здоров’я України ще не розгорнула роботу таким чином, щоб лікувальним закладам на місцях працювалося комфортно.
«Із затримками відбувається відшкодування коштів за надані медичні послуги. НСЗУ постійно змінює «правила гри», і коли медичні заклади звітують про зроблену роботу, то уже заднім числом більшість пролікованих випадків не оплачуються як такі, що не відповідають вимогам НСЗУ. А робота виконана, витратні матеріали та лікарські засоби застосовані», – наголошує Тамара Іщенко.
На її переконання, держава повинна всі сили наразі кинути на боротьбу з COVID-19 і на підтримку медиків. Оскільки сьогодні дофінансування цих витрат лягає на місцеві бюджети, які не завжди спроможні забезпечити ліками та засобами реабілітації всіх, хто цього потребує.
«Ми підготували звернення, і на сесії Сумської обласної ради, яка відбудеться 29 жовтня, плануємо направити його до вищого керівництва держави, аби там врахували важкий стан медичної галузі при підготовці державного бюджету на 2022 рік. Також проситимемо ще у поточному році збільшення субвенції місцевим бюджетам для проведення заходів профілактики та протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби. Галузь охорони здоров’я – це не та сфера, де можна економити. Від належного фінансування медицини залежить майбутнє нашої країни», – підсумував Олександр Стрельченко.