Сумський науковець проводить експерименти над кавою
Стаканчики для кави з кави зробив у лабораторії доцент кафедри харчових технологій СНАУ Дмитро Бідюк.
Дмитро вже не вперше експериментує із харчовими відходами та працює над створенням екологічно чистого посуду та пакування.
Він вже винайшов одноразовий посуд, який можна з’їсти, замочивши як лапшу, а також штучне сало для веганів.
Експерименти над кавою розпочалися з того, що Дмитро пішов до найближчої кав’ярні та взяв у них кавовий жмих.
“Ми зробили принцип, який передбачає використання будь-яких харчових відходів у складі стаканчиків. Це означає, що можана використовувати не тільки кавовий жмих, а й усе інше”, – розповідає доцент кафедри харчових технологій СНАУ.
Для приготування оригінальних горняток для кави науковець у порціях додає кавові відходи та розчинний біопластик. Далі заливає все це у спеціальну форму-прес. Товщина стінки у готового виробу при цьому має бути 1-2 міліметра.
Висушують суміш у спеціальній печі при 100 градусів. За дві-три години – горнятко готове!
“Пластикові коштують до 10 копійок, паперові – 30,40, 50 копійок, навідміну від пластикових та паперових, які не розкладаються у навколишньому середовищі, наш повністю розкладається та має оригінальні властивості – після використання його можна використовувати ще й як скраб для тіла”, – говорить Дмитро Бідюк.
Також стаканчик зберігає аромат кави та не пропускає вологи завдяки спеціальному покриттю, яке відштовхує вологу.
У лабораторних умовах перший стаканчик із товщими стінками розклався за 21 день. Із тоншими стінками – ще швидше.
У планах науковця спробувати зробити тару із інших відходів, таких як висівки чи горіхова скорлупа. Так вчений намагається вирішити проблему пластикових відходів.