У Бурині люди мітингують проти звільнення лікарів та скорочення медичного персоналу місцевої лікарні
Проти звільнення лікарів та скорочення медичного персоналу. З такими вимогами півсотні людей вийшли на мітинг біля міськради у Бурині. Мешканці хочуть, аби їхня лікарня продовжила працювати.
14 працівників Буринської лікарні отримали попередження про своє скорочення. Серед них — рентгенлаборант Валентин Мельник, якому до пільгової пенсії залишилось допрацювати два роки. “Аргументували тим, що неефективна робота рентгенслужби, багато нас лаборантів – троє осіб, то треба одного когось звільнити. Ну, потрапив я”, – говорить лаборант.
Догану від директорки закладу отримала лікарка Світлана Боженко. Її, говорить жінка виписала директор за той час, коли не була на зміні. “Лікарі звільняються. Колектив у нас помолодів. Відношення нашої адміністрації, на жаль, бажає кращого.Щоб я не була голослівною, ми, лікарі, дуже багато звертались до голови нашої Сумської військової адміністрації, є звернення до голови Конотопської районної адміністрації Тетяни Сизон, ми зверталися до офісу уповноваженого з прав людини у Сумській області. Зараз стосовно мене, вибачте, це — репресії”, – говорить Світлана Боженко.
Офтальмолога Оксану Буру звільнили з посади начальника з медичної частини у серпні, аргументуючи це тим, що вона працює за сумісництвом. “Лікарі звільняються хто самостійно, хто примусово, хто просто виїхав через те, що немає умов для роботи, натомість прийшло двоє. Беруться працівники з іншого району, ну це якось нелогічно”, – говорить лікарка.
Нині у лікарні вільні 9 ставок лікарів. Виконувачка обов’язків директора лікарні Катерина Голубцова, говорить – усі, хто звільнився пішли за власним бажанням або на службу до збройних сил. Скорочують наразі 14 працівників середнього медперсоналу.
“По рентгенлаборанту я розкажу, коли в нас був плівковий рентгенапарат там передбачалось по нормативу два рентгенлаборанти й один на флюорограф. Зараз, коли в нас цифровий рентгенапарат, по нормативу, не я його придумала, у ліцензії прописано — один рентген лаборант. Немає в нас такої кількості роботи, щоб забезпечити їх. Через те, ми й робимо все це діло. Скорочення викликано тим, що частина лікарів пішли служити у збройні сили України, наші медсестри залишилися без лікарів. У нас на сьогодні працює 51 лікар, а середнього медичного персоналу 146”, – розповіла Катерина Голубцова.
На заробітні плати працівникам лікарні, сказала Катерина Голубцова, нині в місяць необхідно близько 2 млн 800 тис. грн. Від Національної служби здоров’я отримують базову ставку півтора мільйона, решту мають заробити самостійно, згідно з укладеними пакетами на надання послуг. “На сьогодні у нас діє 16 пакетів. Там вносяться зміни, можливо ми не всі вкладемо. Думаю, що пакетів 12 у нас буде”, – говорить жінка.
Аби підтримати лікарів своєї лікарні, мешканці о 10-тій годині зібралися біля міськради. На цей час частина депутатів просила міського голову призначити позачергову сесію, аби почути звіт директора лікарні про роботу закладу за три квартали цього року.
“Лікарів звільняють, раз-пораз звільняють. Вони кажуть, що лікарня то буде, але яким чином вона буде існувати? Ніяким. Її просто закриють. В мене дитина мала, я хворію. В мене немає коштів їхати на Суми, Конотоп. А що робити по селах людям, бабусям, дідусям, хто коли доїде до того Конотопа? Два рази маршрутка тільки ходить”, – говорить мешканка Бурині Вікторія Шульга.
“При мені був звільнений лікар Ксьондз, який дійсно три доби від нас не відходив. Людина, яка дійсно надала нам допомогу, яку тільки можна. Дякуючи йому ми залишилися живі. Уходять, дійсно уходять. Чого це так?”, – говорить мешканка Бурині Тамара Якоблюк.
Учасників мітингу у приміщення пустили тільки до коридору, сесію на вимогу депутатів Буринський міський голова не призначив, бо сказав має на це 14 днів. Про скорочення відповів: “Це до керівника, вони фінансуються з держави. Це питання до військової адміністрації, чому їх не фінансує держава. Те, що ми фінансуємо, ми нікого не скорочуємо: ми не скорочуємо ні одного ФАПа, ні одного працівника ФАПа. Міська рада готова фінансувати вторинну ланку, якщо не буде фінансувати держава. Ми отримали депутатів лист, проаналізуємо, що з фінансами – це все буде публічно”, – сказав Віктор Ладуха.
Депутат Буринської міськради Сергій Міненко говорить – якщо питання не вирішиться – напишуть заяви й у громаді можуть ввести військову адміністрацію, яка керуватиме містом. “Ми 15 заяв покладемо і вони не зможуть ні голосувати, нічого, вимушені будуть реагувати на це. Він (міський голова – ред.) же сам сказав, що у нас є залишок. Заплатімо тим людям, що залишились”, – сказав депутат.
Депутати звернулись листом до Віктора Ладухи 1 листопада. Відповідно до закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, міський голова має протягом двох тижнів оголосити про проведення сесії.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ