У село Шатрище, яке два роки жило без фельдшера, приїхала працювати медсестра
З початку вересня в селі Шатрище працює нова медична сестра. До цього село жило без фельдшера майже два роки.
Попередній медпрацівник звільнився ще перед повномасштабною війною, тож понад триста мешканців села залишились без необхідної допомоги, розповідає мешканка села Світлана Денисенко: “Погано жили: звернутись немає до кого, доїхати теж не кожен зможе до Ямполя.Треба наймати машину, а за це треба платити, за все треба платити. У мене батько довго хворів і потрібен був фельдшер, щоб міряти тиск і чоловік ось, то падає тиск, то підвищується. Тому фельдшер треба, я думаю, що він має бути у кожному селі”.
Пенсіонерка Тетяна Синишина розповідає, що швидка допомога не завжди вчасно доїжджає до жителів села Шатрище: “Село розкидане, людей ще чимало і без фельдшера було дуже тяжко. Я знаю по собі, бо хворію та маю проблеми з ногами. Швидку не дочекаєшся, у мене таке було, що швидку викликала, так вмерти можна було поки вони доїхали. Може кудись вона і швидко приїжджає, але до мене швидко не приїхала”.
Саме тому, коли в Шатрище приїхала молода медсестра, пані Тетяна прихистила її у власному будинку. “Попросили. Забереш? – Заберу. Я ж сама живу, всі пороз’їжджалися і немає нікого біля мене. А так добре, що в село прислали медпрацівника. Давно потрібно було: ні доріг, ні медика, а село ще існує”, — говорить жінка.
Діана Романова приїхала працювати до маленького села з Шостки одразу після навчання. “Навчалася в Шосткинському фаховому медичному коледжі, а потім ще рік у Києві на підвищенні кваліфікації. Я хотіла працювати в Ямпільській лікарні, приїхала туди, а мені сказали, що місць немає, але є вакансія в селі Шатрище, і я погодилась. Люди були раді, що у них з’явилась медсестра і приходять на прийом”, — розповідає медпрацівниця.
За словами Діани Романової, в селі переважно мешкають люди похилого віку, а тому звертаються до медичних працівників досить часто: “Дуже багато проблем зі спиною, затиск нерва, з гіпертонічним кризом багато людей. Тут більшість села літні люди, а тому більшість з підвищеним тиском. На цей час всього вистачає, а надалі будемо брати аптеку, щоб люди могли купувати ліки на місці і не їздили у місто, а також розширюватимемо перелік послуг, зокрема, додамо уколи”.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ