У Шостці люди з інвалідністю виготовляють для захисників окопні свічки
У боротьбі з ворогом українці об’єдналися як ніколи. Збирають кошти для ЗСУ, готують захисникам смаколики, плетуть маскувальні сітки, шиють одяг. Долучилися до команди волонтерів і особи з інвалідністю – підопічні громадської організації «Турбота». Вони вирішили виготовляти для фронту окопні свічки – і роблять це мотивовано та завзято.
До повномасштабного вторгнення у підопічних громадської організації «Турбота», як і у багатьох українців, були свої плани на найближче майбутнє. Зокрема, вони мали на меті відкрити кілька майстерень – з виготовлення сувенірних свічок та натурального мила. Війна стала на заваді втіленню в життя цих ідей, але шосткинці не розгубилися.
«Ми вирішили, що нам також треба долучитися до допомоги нашим військовим. В інтернеті почали шукати – що саме можемо зробити своїми силами з нашими дітьми, і знайшли інформацію щодо окопних свічок», – розповідає голова правління ГО «Турбота» Лілія Шляхова.
Перші спроби виявилися вдалими, і поступово процес виготовлення окопних свічок увійшов в постійне русло. Підопічні «Турботи» приносили з дому бляшанки, збирали картон. Парафін залишився в організації з минулого року – коли через війну не вдалося реалізувати діяльність інклюзивного хабу, який передбачав створення майстерень.
В рамках конкурсу «Бюджет участі» ми реалізовували проєкт щодо створення інклюзивного хабу. Тоді нам були виділені кошти на купівлю матеріалів для виготовлення свічок
Зараз матеріали, необхідні для виготовлення окопних свічок, члени «Турботи» отримують від благодійних організацій та небайдужих шосткинців. Допомагає в цьому і одна з церков Шостки. «Нам допомогла церква «Жива надія». Вони відправляють на фронт посилки, і коли дізналися, що ми виготовляємо свічки, вирішили допомогти з парафіном. Надали нам його у кількості 10 кг», – говорить пані Лілія.
Фінансово підтримала починання підопічних «Турботи» організація Inclusion Europe, яка опікується людьми з інтелектуальними порушеннями, і які постраждали від війни, а також Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю.
В найближчих наших планах – плести маскувальні сітки
Майстерню з виготовлення окопних свічок відвідують в середньому 12 осіб з інвалідністю – це і діти, і дорослі. Допомогають їм працювати тут соціальні працівники. Вони показують, як правильно і безпечно різати картон, як заливати у бляшанки гарячий парафін.
Керівник «Турботи» Лілія Шляхова сподівається, що свічки зігріють наших воїнів і допоможуть побороти ворожі сили, адже кожна свічка зроблена з любов’ю та заряджена на перемогу. Також вона звертається до усіх небайдужих громадян з проханням допомогти їм з необхідними матеріалами – бляшанками, парафіном та картоном.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ