Чи думають сумські депутати про безпеку школярів?
Дізнаємось після того, як вони проголосують за чи проти петиції «Встановлення протипожежної сигналізації в Сумській ЗОШ І-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського та гімназії №1». Відповідь на неї надійшла за підписом першого заммера Сум Володимира Войтенка.
Сама петиція:
«Діти — це наше майбутнє і в першу чергу петиція спрямований на те, щоб ми дорослі створили дітям безпечні умови в період перебування у школі. Ми, батьки, вранці відправляючи дітей на навчання маємо бути впевнені, що віддаємо своїх дітей в безпечне освітнє середовище. Нещодавно в Одесі сталась величезна трагедія в якій загинули люди. Згадаємо 2017 рік дитячій табір «Вікторія» також згоріли діти. Згадаємо пожежу в 15 школі.
Пожежна безпека школярів не менш важлива, аніж питання харчування, санітарних та інших умов навчання. Приводів для появи вогню може бути багато.
Так склалося, що комунальна установа Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського та гімназія №1 мають одну спільну будівлю. Це одна комплексна будівля з загальною площею 5825,6 кв.м. та загальною кількістю вогнегасників 37 шт. Два комунальних освітніх заклади в одній будівлі, які фінансуються з одного міського бюджету в яких одне Управління освіти і науки СМР жодного разу за період 2017-2019 років не отримували фінансування на встановлення протипожежної сигналізації.
Як Вам відомо діти перших класів установа Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського зосереджені на 3 поверсі, що не передбачено жодним нормативно-правовим документом. Першачки – це дітки 6-7 років, в разі НС вони стануть заручникам, адже запасних виходів – зовнішніх бокових сходів в даній будівлі не має, автоматична протипожежна сигналізація ВІДСУТНЯ! Дітки будуть заблоковані. І всього 18 шт. вогнегасників (19 шт. вогнегасників має гімназія №1)
З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ учасників освітнього процесу та безпосередньо учнів перших класів які перебувають на третьому поверсі, просимо забезпечити будівлю в якій розміщено комунальні освітні заклади Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No12 ім. Б. Берестовського та гімназія N 1 автоматичною протипожежною сигналізацією (в.ч. розробити проектно-кошторисну документацію та укласти договір на її обслуговування).
Це не той випадок, де можна зекономити, бо життя — безцінне», – писала авторка петиції Журбенко Анна Дмитрівна.
Відповідь у найбюрокартичнішому стилі:
«Уважно розглянувши Вашу електронну петицію про встановлення протипожежної сигналізації в Сумській ЗОШІ-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського та гімназії №1» (http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/1360) повідомляємо.
Відповідно до пункту 4.3. розділу 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2692-МР Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проекту рішення.
Виконавчий орган Сумської міської ради, який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію, визначає всі можливі шляхи її вирішення та готує проект рішення у двох редакціях:
1) про підтримку електронної петиції та вжиття відповідних заходів з метою вирішення питань, порушених у ній;
2) про непідтримку електронної петиції.
У випадку прийняття рішення про непідтримку електронної петиції у його преамбулі обов’язково мають зазначатися обґрунтовані підстави прийняття такого рішення.
Управлінням освіти і науки Сумської міської ради буде розроблено відповідні проєкти рішення та винесено на розгляд Сумської міської ради. Про результати розгляду проєкту рішення Вас буде повідомлено додатково».