У Сумах три роки не можуть спиляти три аварійних дерева: пропонують усім бажаючим – на дрова (фото)
У Сумах на вул. Р. Атаманюка, 4, та біля сусіднього будинку стоять три високі дерева. Років їм чимало, понад сорок точно, гілки зачіпають високовольтні лінії електропередач, так що замкнути може будь-якої миті. Працівники обленерго час від часу приїжджають та спилюють їх, але це допомагає ненадовго. Коли починається вітер, гілки падають і на тротуар, і на будинки, на щастя, поки що нікому на голову або на машину вони не приземлялися.
Три роки Олена, господарка будинку, намагається домогтися від міської влади, щоб ці дерева спилили, адже вони знаходяться на міській території, на тротуарі. Але до приватного сектора міста руки все ніяк не доходять. Нарешті, навесні минулого року, після численних дзвінків та звернень приїхала комісія: визнали дерева аварійними, склали відповідний акт, про що письмово повідомили заявниці, та пообіцяли, що дерева спиляють. Виходить парадоксальна ситуація: одні дерева, які городяни вважають здоровими і відстоюють їх право на життя, пиляють, а інші, які справді заважають і які люди просять видалити через небезпеку для життя і здоров’я, не можуть ліквідувати три роки!
З моменту оформлення акту минуло літо, осінь, зима добігає кінця, але дерева так і стоять. Чому їх не прибрали, і коли нарешті це зроблять, питає сумчанка. Це питання переадресували заступнику начальника департаменту інфраструктури міста Олександру Кисілю:
– У департаменті чекають на своє виконання понад 150 актів про видалення аварійних дерев. На жаль, фінансові можливості структурного підрозділу дуже обмежені, тому заявки виконуються у порядку черги та терміновості робіт. Наприклад, якщо дерево впало або великі гілки, то в цьому випадку дерева в терміновому порядку спилюють. Щоб не чекати черги, маючи на руках акт, сумчанка може прибрати дерева власним коштом або запропонувати виконати ці роботи зацікавленим людям чи фірмам, адже дрова напевно потрібні тим, хто має лазню на дровах тощо. Зрозуміло, що це крайній вихід, але такі зараз можливості міського бюджету.
P.S. Шановні читачі, можливо, комусь потрібен старий каштан та берези? Для лазні, мангалу такі дрова – саме воно. Звертайтеся!