Жителька Сумщини судитиметься з управлінням ЖКГ через дерево, що впало на її авто (фото)
За іронією долі снігопад у Глухові був лише раз за весь місяць, 30 січня, але навіть його не витримало трухляве дерево в парку Терещенків. Воно впало прямо на автомобіль марки “Тойота”. Зараз власниця збирає всі необхідні документи, щоб подати позов до суду на управління ЖКГ про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а це – понад півмільйона гривень, пише nedelya.info.
Жінка розповідає, що того дня поставила авто біля входу в Трьох-Анастасіївський собор, а сама з подругами вийшла у справах буквально на 15 хвилин. Коли жінки поверталися і були вже за кілька метрів від автівки, на їх очах дерево почало падати. Все було як в уповільненому кадрі з фільму: дерево з тріском завалилося якраз на дах автомобіля. У результаті нове авто – Toyota RAV4 2019 року випуску, яку жінка придбала лише півроку тому – розбите вщент.
– Думаю, всі розуміють, які були емоції. Але найголовніше те, що ми лишилися живі, бо якби ще кілька хвилин, могли б уже всі сидіти у авто. І на задньому сидінні, на яке прийшлася найбільша сила удару, якраз була б моя колега, – розповідає жінка.
Отак неочікувано вона опинилась у центрі подій, одразу налетіло чимало перехожих, усі з телефонами почали фотографувати, коментувати подію. Ситуація неприємна, хотілося якнайшвидше забрати автівку з місця події. Постраждала зібралася з думками і почала діяти. Зателефонувала у міську раду, щоб з’ясувати, у чиїй власності перебуває парк, де стояло трухляве дерево, зв’язалася зі страховою компанією, незалежним експертом, викликала поліцію для фіксації аварії. Самостійно знайшла техніку для евакуації. Усе це, каже, потрібно для того, щоб отримати компенсацію від страхової та відшкодування збитків від власника території – управління ЖКГ.
Під час падіння дерево пошкодило електроопору, що створило особливу небезпеку і перекрило вхід до подвір’я церкви. Оперативно спрацювали педагоги Духовно-просвітницького центру при соборі, які прийняли рішення відмінити заплановані якраз на цей час уроки, вони телефонували батькам кожного вихованця. А працівники жеку (який, до речі, повинен проводити спилювання дерев у місті) та «Обленерго» ліквідовували наслідки.
– Я нічого не порушила, у цьому місці немає ніякого знаку, більше того, щонеділі там приїжджає маса машин, прихожани йдуть до собору. Це дуже людне місце, і чому управління вчасно не спилює аварійні дерева – велике питання. Корінь у цього дерева, що впало на авто, був повністю трухлявий. Усі знають, що в той день ніякого буревію зовсім не було, воно не витримало лише мокрого снігу. А скільки таких небезпечних дерев ще у парках? – ділиться жінка.
Коментувати ситуацію в управлінні ЖКГ Глухівської міської ради відмовилися, зіславшись на те, що начальник Марія Сегеда у відпустці. Отримати інформацію, скільки було спиляно дерев за минулий рік та скільки заявок не встигли задовольнити, теж не вдалося. Працівники управління пояснили, що інформацію потрібно брати з різних джерел, тож порадили звернутися з письмовим запитом, на який відповідатимуть мінімум упродовж п’яти днів.
Начальник ВЖРЕКП Олександр Стецюк підтвердив, що їхнє підприємство сьогодні виконує замовлення управління по спиловці дерев, наприклад, зараз працюють на Новогребельському кладовищі. Їм дають адреси, перелік робіт, але самі дерева відбирають до видалення працівники УЖКГ. Що було з тим злополучним деревом, яке не було сухим, але у нього струхли корені, чи можна було цей дефект побачити – він не знає. Щодо коштів, то на перший квартал 2020 року виділено приблизно 100 тисяч на ці потреби, це мало, як буде прийнято бюджет, можливо, щось зміниться.
Нагадаємо, це вже не перший випадок, коли старі дерева наносять шкоду. За минулий рік двічі вони руйнували надгробки на Вознесенському кладовищі. Тоді влада це пояснювала відсутністю спеціальної техніки для зрізання на висоті, а люди до суду не позивалися. Цього разу «втомлене життям» дерево у громадському місці може коштувати платникам податків півмільйона гривень.